Vlhová sa po kritike trénera chytala za hlavu: Ocitla sa po nej v náručí rodičov

Z Mariboru Jozef Šatara a fotoreportér Michal Smrčok

MARIBOR - Naša lyžiarka Petra Vlhová (21) po vypadnutí Veroniky Velez Zuzulovej v Maribore zachraňovala naše farby v slovinskom slalome. Tejto úlohy sa zhostila dobre od víťazstva ju delili len stotinky. Rodáčka z Liptovského Mikuláša, vie čo ju stálo pódium. Veľmi razantne jej to vysvetlil v cieli aj samotný tréner Livio Magoni.

VIDEO: Shiffrinovej parády pokračujú: Slovenky prvý raz v sezóne bez pódia

Petra je známa tým, že berie len víťazstvá. S druhým, tretím či štvrtým miestom nikdy nie je spokojná. V Maribore jej na pódium a na prvé miesto chýbalo naozaj len málo. „Veru zemiaková medaila a štvrté miesto. No čo už s tým! Škrie ma to, ale žijeme ďalej,“ podotkla smutne v cieli Petra Vlhová.

To, kde jej pódium ušlo, jej po pretekoch vysvetlil tréner Livio Magoni. Ako typický Talian dal do toho emócie. A Peťu veru nešetril... „Do p... Začiatok prvého kola, tam som urobila chyby, ktoré ma stáli štyridsať stotín. Konkurencia je nabitá. Prvá sedmička je naozaj hustá, sme v nej baby, ktoré sú veľmi silné. Každý chce z nej útočiť a rozhodujú detaily,“ sumarizovala Petra Vlhová po pretekoch.

Po nich sa presunula k svojim fanúšikom a po výplachu žalúdka od svojho kouča aj k rodičom - otcovi Igorovi a mamine Zuzane. „Dobre je to Peťka, bojovala si,“ stískal svoju dcéru Igor Vlha.

Gantnerovej slová prekvapujú: Úspech lyžiarok v Záhrebe bol zhoda okolností

Petru spolu s Veronikou Velez Zuzulovou čaká už v utorok ďalší slalom, kde si môžu napraviť chuť. Vlani tu skončili obe naše pretekárky na stupni víťazov. „V Maribore sa ukázalo, že ešte potrebujem zrýchliť,“ doplnila Vlhová, ktorá na margo ďalšieho víťazstva Shiffrinovej poznamenala. „Nebudem klamať, ja ju chcem poraziť, ale musím ísť úplne bez chýb a naplno prvé aj druhé kolo,“ dodala Vlhová.

Autor: Šport24.sk, foto Šport24.sk