Kontroverzný boxer Fury opäť šokuje: Nový začiatok a zmena identity

LONDÝN – Boxer Tyson Fury (28) neprestáva udivovať svojimi vyhláseniami. Po tom, čo bývalý britský šampión v superťažkej váhe ohlásil svoj veľký návrat, opäť dáva o sebe vedieť, ale inak ako v ringu. Na sociálnej sieti napísal, že si zmenil svoje meno.

Problémy Tysona Furyho: V depresiách a bez motivácie. Namiesto párty hon na čarodejnice

Britský boxer uverejnil na sociálnej sieti Twitter zaujimavú novinku. Najnovšie mení identitu. Kým doteraz sa označoval ak Gypsy King Tyson Fury, čo v preklade znamená cigánsky kráľ Tyson Fury,  po novom sa považuje za Gorga Tys. To je slangový výraz pre človeka, ktorý nie je cigáň.

„Už nie som cigáň. Od tejto chvíle ma volajte Gorga Tys, 2017 je nový začiatok,“ napísal. „Cítil som, že nie som cigáň, nemám tie isté názory ako cigánska kultúra. Odsudzujem to a už nie som viac cigáň,“ napísal Fury.

28-ročný majster sveta v superťažkej hmotnostnej kategórii už dávnejšie povedal, že ho v Británii neakceptujú kvôli jeho koreňom. “Keď som vyhral svetový titul, bolo to ako hon na čarodejnice. Kvôli mojej minulosti, tomu kto som a čo robím,” pokračoval Tyson.

Kontroverzný Fury nenašiel premožiteľa ani v jednom zo svojich 25 profesionálnych zápasov. Najväčší úspech zaznamenal v roku 2015, keď porazil šampióna Vladimira Klička, ktorý nepoznal chuť prehry 11 rokov.

Potom však začal udivovať svojimi vyjadreniami a nevyhli sa mu ani škandály. Jeho komentáre k homosexualite, pedofílii a ženám videlo na sociálnych sieťach mnoho ľudí a viac než 100 000 podpísalo petíciu, aby ho vyradili z užšieho výberu z ceny pre Športovú osobnosť BBC 2015.

Pasoval sa za drogového bossa a ukončil kariéru. Furyho boxerský dôchodok trval iba tri hodiny

Fury sa ospravedlnil, no krátko na to ho zatkli pre branie kokaínu. Nakoniec sa rozhodol odísť na športový dôchodok a vzdal sa svojich WBA a WBO pásov. Napriek tomu, že je Fury pokrstený kresťan, v novembri 2016 konvertoval na islam a zmenil svoje meno na twitter účte na “Riaz Tyson Muhammad”. Čím ďalším prekvapí?

Autor: zig, foto SITA/AP
Galéria (1)