Saganov najväčší súper chystá veľký útok: Tourminátorovi poslal jasný odkaz

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

DÜSSELDORF - Austrálčan Michael Matthews je pripravený vyzvať Petra Sagana v koncovkách viacerých etáp na nadchádzajúcich cyklistických pretekoch Tour de France (1.- 23. 7.). Dvadsaťšesťročný Matthews pôjde na "starej dáme" po prvý raz vo farbách Sunwebu. V tejto súvislosti prezradil, že jeho ambície budú podobne vysoké ako v prípade lídra tímu Bora-Hansgrohe Petra Sagana.

"Myslím si, že som univerzálnejší ako v minulosti. Budem mať šancu v etapách na rovine, ale aj v tých zvlnenejších, kde by som sa v závere mohol porovnávať s vrchármi," vyhlásil Matthews. V súvislosti s Petrom Saganom vyhlásil: "Sme podobné typy jazdcov. Možno on je lepší v klasických šprintoch na rovine, ja som zasa o niečo úspešnejší v kopcoch. Myslím si, že mám rovnakú šancu uspieť v tých istých etapách ako Sagan," uviedol Matthews.

Šéf našej cyklistiky o Saganovi pred Tour: Takto som ho ešte nevidel

Austrálčan, ktorý je známy aj tým, že má manželku zo Slovenska, reagoval aj na smelú prognózu cyklistického webu velonews. Ten predpovedá, že Peter Sagan má šancu uspieť až v 11 etapách na Tour de France. "Rozmýšľam rovnako, možno je to 11 etáp, a možno ešte viac. Nepočítal som to, ale múdrejší budeme po prvom týždni pretekov, keď sa veľa vecí vyjasní," vravel Michael Matthews.

Práve Matthews je považovaný za jedného z hlavných vyzývateľov Sagana v boji o zelený dres na TdF 2017. Slovenský cyklista vyhral bodovaciu súťaž päť rokov po sebe a bude najväčším favoritom v tejto súťaži aj v nadchádzajúcej 104. edícií, ktorá štartuje v sobotu časovkou na brehu Rýna v Düsseldorfe.

Saganovci vykričali tvrdú pravdu o slovenskej cyklistike: Toto je poriadne čudné a smutné

"Matthews je pravdepodobne jedným z mála jazdcov, ktorí sa môžu pobiť so Saganom v súťaži o zelený dres, ale zrejme to nebude pre neho priorita najmä v úvode Tour de France," napísal web Cyclingnews. Rodák z Canberry k tomu dodal: "Sústredím sa v úvodných dňoch na etapové koncovky a uvidím, čo z toho vzíde. Sagan je v bodovacej súťaži taký dominantný, že koncentrovať sa výlučne na súboj s ním je veľmi ťažké."

Matthews už má jednu víťaznú skúsenosť v súboji so Saganom na Tour de France. Pred rokom ešte vo farbách tímu Orica-GreenEDGE ho zdolal v koncovke 10. etapy, ktorá vrcholila po 197 km s cieľom v Reveli. "Fakt, že som už vyhral etapu na Tour de France, je určite motivujúci. Tlak je síce stále rovnaký, ale už viem, ako chutí etapové víťazstvo a to je dôležité," doplnil Michael Matthews.

Autor: SITA, foto profimedia.sk, Getty images
Galéria (2)