Búrlivák Tiňkov prehovoril o svojom miláčikovi: Vylúčenie Sagana bol marketingový ťah!

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

MOSKVA - Zvyčajne si servítku pred ústa nedáva, no tentoraz bol až nečakane mierny aj napriek tomu, že z Tour de France vyhodili jeho miláčika. Oleg Tiňkov, ktorý dva roky viedol Petra Sagana vo svojej stajni, sa vyjadril k toľko diskutovanej diskvalifikácii slovenského cyklistu.

VIDEO Sagan prehovoril po kontroverznom vylúčení z Tour: Fanúšikom poslal prekvapivý odkaz

Ak by sa stala obdobná situácia, v akej sa ocitol Peter Sagan v 4. etape Tour de France s Markom Cavendishom, minulý rok, a rovnako by ho jury diskvalifikovala z pretekov, Oleg Tiňkov by zrejme vyletel z kože a z jeho úst by lietali spŕšky nadávok.

Bývalý majiteľ stajne Tinkoff sa však z cyklistiky pred touto sezónou stiahol a momentálne sa venuje svojmu biznisu v bankovom sektore. Tiňkov dlhé roky kritizoval finančný model Tour de France, ktorý tímom neprinášal prakticky žiadne zisky a už si povedal, že ho nebaví ťahať celú vec z vlastných peňazí.

Kontroverzný Rus bol známy tým, že si servítku pred ústa nikdy nedával a každému bez problémov povedal to, čo si o ňom myslí. Často aj s poriadne ostrým slovníkom. Tentoraz to však nikomu neosolil, ako sme u neho zvyknutí. Ani on si však nemyslí, že vylúčenie Sagana bolo správnym krokom.

VIDEO Na Cavendisha sa valí vlna kritiky, Brit reaguje: Nerobte to mojej rodine!

„Ak by aj bol Sagan vinníkom toho, čo sa stalo v závere, jeho diskvalifikácia je čistý marketingový ťah od ASO (Amaury Sport Organisation – jeden z organizátorov Tour, na ktorých má Tiňkov dlhodobo ťažké srdce – pozn. red.). Celkovo je to však dosť hlúpe promo zo strany Tour de France,“ napísal Rus na svojom Twitteri, neskôr nahral aj pozdrav na instagrame, kde okrem iného doplnil obľúbenú formulku: "Je*ať na nich!"

Okrem toho ešte nezabudol dodať, že celá situácia vyhovuje domácemu Francúzovi Arnaudovi Démarovi, ktorý má veľkú šancu získať zelený dres, keďže Sagan ako najväčší favorit tejto súťaže už do boja nezasiahne.

Autor: pm, foto Getty images
Galéria (2)