Cavendish sa bál o život, rozhodcov za vylúčenie Sagana pochválil. Potom poslal zvlášny odkaz

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

VITTEL - Mark Cavendish (32), ktorý na Tour de France pre zranenie taktiež skončil, ocenil rozhodnutie jury o vylúčení Petra Sagana z Tour. Britský však dodal, že naďalej zostávajú kamaráti. Zareagoval aj na odkaz slovenského kolegu na sociálnej sieti.

FOTO Sagan sa už zo šoku spamätáva doma: Cavendishovi poslal dojímavý odkaz

Po náraze do bariér a následnom páde sa Cavendish najviac obával o porezaný prst. „Na zemi som videl mláku krvi. Obával som sa, že tam vykrvácam na smrť. Kolegovia z tímu však boli rýchlo pri mne a pomohli mi postaviť sa,“ poďakoval parťákom z Dimension Data.

Vzápätí vyzdvihol odvahu rozhodcov diskvalifikovať Sagana z celých pretekov: „Ak mám byť úprimný, chcelo to od nich veľkú odvahu, aby vylúčili majstra sveta z Tour de France. Oceňujem, že sa neriadili reakciami zo sociálnych sietí.“

Český rozhodca naložil Saganovi: Kruté? Vôbec, veď Cavendisha surovo zablokoval

Ani Cavendish nie je žiadne neviniatko a v pelotóne je známy agresívnou jazdou v záveroch etáp. Párkrát na to v minulosti doplatil. „Philippe Marien (predseda rozhodcovskej komisie – pozn. red.) ma už v minulosti tiež vylúčil a či si myslím, že som mal pravdu, alebo nie, máme určité pravidlá. Ak ich porušíte, vylúčia vás a nesmiete to spochybňovať,“ pokračoval.

Na poznámku, že medzi Saganom a bariérou nebolo miesto, odvetil: „Som skúsený špurtér. Mám doma deti. Viem, do akých medzier sa dokážem vopchať. Aj preto som dokázal na Tour vyhrať 30 etáp.“

VIDEO Na Cavendisha sa valí vlna kritiky, Brit reaguje: Nerobte to mojej rodine!

Na záver ocenil, že sa mu slovenský pretekár ospravedlnil. „Porozprávali sme sa a sme v pohode. Nemali by ste nás umelo stavať proti sebe. S Petrom sme kamaráti a aj do budúcna to tak ostane,“ dodal Cavendish.

Sagan navyše aj vo štvrtok poslal Cavendishovi odkaz na sociálnej sieti. „Mark, rýchlo sa uzdrav! Preferujem radšej finiš, ako na tejto prvej fotke, ale akýkoľvek výsledok to bude, teším sa, že budeme spolu opäť pretekať,“ napísal Sagan na svojom profile a pridal dve fotografie.

Cavendish zareagoval na Saganov príspevok takmer okamžite. "Si trieda. Som pyšný na to, že ťa poznám, Peter. Čoskoro sa vidíme, kamarát" napísal Brit.

V súvislosti s jeho reakciou po etape i po diskvalifikácii Sagana však vyznievajú Cavendishove slová o kamarátstve prinajmenšom zvláštne. Obzvlášť, ak sa množstvo fanúšikov i odborníkov zhoduje, že celý incident bol vlastne jeho chybou.

Fanúšikovia zúria, vyťahujú dôkazy Saganovej neviny. Ako mohli rozhodcovia nevidieť TOTO?

Autor: tt, geli, foto VeloImages, Getty images