Čech Kreuziger to ostro natrel cyklistickej hviezde. Nabonzoval aj na Sagana

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA – Poznajú sa dlhé roky. Ešte minulú sezónu jazdili na Tour de France v jednom tíme a vzájomne si pomáhali. Teraz sú súpermi. Český cyklista Roman Kreuziger však na adresu Petra Sagana nešetrí slovami chvály. Naopak, priznal, že s Albertom Contadorom to v Tinkoffe nemali ľahké.

31-ročný Kreuziger je skúseným matadorom. Najslávnejšie etapové preteky absolvoval už sedemkrát, útočil na stupne víťazov, štyrikrát skončil v najlepšej desiatke. „Je ťažké povedať, či človek Tour miluje, alebo nenávidí,“ zamyslel sa jazdec tímu Orica-Scott v rozhovore pre Sport Magazín.

VIDEO Sagan po pokazenom špurte: Slová plné sklamania hovoria za všetko

Zaspomínal si aj na predchádzajúce ročníky a čo-to prezradil aj o hviezdnych kolegoch. „Sagan vyhráva, ale zakladá si na tom, aby držal tím pokope. Je pre neho dôležité byť s ľuďmi, ktorým verí a mať ich pri sebe. Pomáha mu to uvoľniť sa od tlaku, ktorý je na neho vyvíjaný. Zároveň je to človek, ktorý vám dokáže veľa vrátiť späť,“ zložil Kreuziger poklonu slovenskému kolegovi.

Už legendárne je ich prvé stretnutie na sústredení tímu Liquigas, kde prišiel Sagan v roku 2009 ako mladé ucho. „Ahoj, ja som Peter Sagan a toto bude moja posteľ,“ privítal skúsenejšieho kolegu.

VIDEO: Sagan nechtiac "vyrobil" kuriózny moment. Toto na Tour ešte nezažili

Prídem na hotel, na izbe je jedna veľká posteľ a rozkladací gauč. Peter mi rovno oznámil, že na posteli spí on. Hovorím mu, si mladý, bež dole. A on že nie, že to už má obsadené. Každopádne sa potom rýchlo predviedol aj na ceste a získal si tým rešpekt. Hovorili sme mu, že je mladý a drzý, ale on nám rýchlo ukázal, akým typom človeka je,“ zaspomínal si Kreuziger.

Naopak, v Tinkoffe si s hviezdym Contadorom tak dobre nerozumel. Všetko vyvrcholilo na minuloročnej Tour, kde sa Španielovi nedarilo a podľa mnohých sa správal až paranoidne. „Mám rešpekt k tomu, čo Alberto v minulosti dokázal, ale ako človek nevie tím viesť,“ zamyslel sa Kreuziger a otvorene dodal: „Starne. Stráca svoju istotu a neverí si tak, ako predtým, preto si hľadá zámienky, aby mohol upodozrievať ostatných.“

Autor: geli, foto Getty images, SITA