V jednom zo stúpaní etapy dostal Chris Froome defekt. Fabio Aru, ktorý triumfoval v 5. etape Tour de France, chcel zaútočiť na Chrisa práve v tomto momente. A to sa nerobí. Manéver vyvolal tak aj medzi samotnými hviezdami slovnú prestrelku. Niet sa čo čudovať. Brit Froome sedel pokojne na tlačovke a odpovedal na otázky novinárov.

Cavendish dostal po Saganovom vylúčení tvrdú facku: Čo čakal, pánko, že mu Peťo uhne?

Vtom sa ho jeden opýtal: „Čo hovoríte na to, že Fabio Aru chcel využiť váš defekt a pokúsil sa ujsť?“ znela otázka. „Ďakujem, dovi,“ odvetil stručne Froome a už bol vo dverách miestnosti. Jednoducho nechcel hovoriť o previnení voči nepísaným pravidlám cyklistiky, ktoré sa stále opakujú. AIe nie je to tak dávno, čo sa udialo niečo podobné. V máji na Giro musel ísť vedúci pretekár Tom Dumoulin na toaletu. V nedeľu pre zmenu nedodržal tichú dohodu Aru a chcel tak využiť Froomove technické problémy. Nezdržal sa však Simon Yates, líder tímu Orica-Scott, ktorý to urobil za neho. „Toto bola veľká špina. Nemám slov. Mali by sme rešpektovať jeden druhého. Chris neodpadol sám od seba, mal defekt. Ale sú to preteky a Aru si môže robiť, čo chce,“ odvetil Yates.

Záber vyvolal nevôľu aj medzi fanúšikmi v cieli pri televíznych obrazovkách. Aru vyrazil do kopca spoza Frooma, ktorý zdvihnutou pravačkou signalizoval problém. "Tú ruku som nevidel,“ obhajoval sa Talian. „Fakt? No to mi je teda sra*ka,“ odkázal Yates. „Akonáhle som si všimol, že Froome má defekt, útok som zastavil,“ trval na svojom Aru. Moment zastavenia útoku demonštroval aj úderom rúk do riadidiel. Froome si však myslel, že celú akciu zastavil skôr Richie Porte, jeho veľký kamarát a bývalý kolega z tímu Sky, ktorý sa nachádzal za mladým Talianom vpredu.

„Richie na špici povedal, že toto nie je ten správny čas na atakovanie lídra. Ďakujem mu za to,“ prezradil vedúci pretekár Tour. Porte sa krátko na to v šialene vyzerajúcom páde zranil a na pretekoch skončil. Posledné, čo na nej urobil, tak paradoxne môže pomôcť Froomovi ku konečnému prvenstvu.

Aru však stále tvrdí svoje. „Vždy som chcel útočiť z dlhej vzdialenosti. Toto bolo šesť kilometrov pod vrcholom, keď som chcel nastúpiť. Nie je potrebné o tom hovoriť, pokus o únik som zastavil, nič v tom nebolo,“ pokrčil ramenami.