Druhá obrovská rana pre Saganov tím na Tour: Najhorší scenár sa naplnil

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

CHAMBÉRY - Nemecký tím Bora Hansgrohe mal na svojej prvej Tour de France veľké plány. Jeho jazdci útočili na žltý a zelený dres. Počas niekoľkých neočakávaných okamihov sa však všetko zmenilo. Na Tour skončili obaja Saganovci aj poľský líder tímu Rafal Majka (27).

FOTO: Sagan zamieril za manželkou do Monaka. V tomto luxuse zabúda na škandalózne vylúčenie

Jedine Sagan ho môže prekonať. Cyklistická legenda to povedala jasne: Tour už pozerať nebudem!

Na Boru sa valí jedna katastrofa za druhou. Majka spadol v 9. etape z bicykla, počas zjazdu z Col de la Biche, keď nohou zavadil o zem a neudržal sa na bicykli. Do cieľa prišiel s veľkou stratou 36 minút a 21 sekúnd, následne ho previezli do nemocnice. „Má na tele krvácajúce rany. Neviem si predstaviť, že by pokračoval na Tour. Rafal chce ísť ďalej, ale všetko ukážu až ďalšie vyšetrenia," uviedol hovorca tímu Ralph Scherzer pre agentúru DPA.

V nemocnici sa však poľský cyklista a celý tím dozvedeli zlé správy. „Mám šťastie v tom, že nemám nič zlomené, avšak bolí ma celé telo. Neviem ani presne vysvetliť, ako došlo k pádu, ale viem, že som po ňom veľa trpel. Ešte aj teraz sa mi ťažko dýcha, preto si myslím, že sme spoločne s tímom učinili správne rozhodnutie. Teraz si odpočiniem, aby som sa neskôr mohol čo najlepšie pripraviť na zvyšok sezóny," uviedol Rafal Majka vo vyhlásení na webe Bora-Hansgrohe.

Pre nemecký tím je to teda hotová katastrofa. Po štvrtej etape diskvalifikovali majstra sveta Petra Sagana, v deviatej etape nestihol prísť do cieľa v stanovenom limite jeho brat Juraj. Tým pádom na prestížnej Tour skončil. Majka bol pritom jedným z kandidátov na celkový triumf.

Šéf rozhodcov na Tour sa vyjadril k vylúčeniu Sagana: Tieto slová vytočia celé Slovensko

Bora pokračuje v boji za Sagana: Už nejde o jeho vinu, ale o čosi iné

VIDEO: Divákom tuhla krv v žilách. Hororový pád na Tour má pre známeho cyklistu vážne následky

Bora sa na Tour de France rozpadáva. Saganovci skončili, poľský líder je v nemocnici

Utrpel početné pomliaždeniny a ťažko sa mu dýcha. Tiež stratil veľa kože, niektoré rany sú hlboké. Z hľadiska bezpečnosti je lepšie, keď opustí Tour de Fance a dá prednosť zotaveniu sa a oddychu," vyhlásil tímový lekár Bora-Hansgrohe Jan-Niklas Droste.

Jeho slová doplnil športový riaditeľ Enrico Poitschke: „Toto je ďalší úder pre nás na tejto Tour. Vďaka Petrovi Saganovi máme aspoň etapové víťazstvo, ale odvtedy šťastie nie je na našej strane. Rafovi želám skoré uzdravenie tak, aby sa mohol plne koncentrovať na Vueltu."

Šéf Bory Ralph Denk mal ešte po 3. etape odážne vyjadrenia, že si veria na zisk žltého a zeleného dresu. Tiež tvrdil, že by rád angažoval obhajcu prvenstva Chrisa Frooma. Všetko sa však radikálne zmenilo.

Autor: lum, foto profimedia.sk
Galéria (2)