FOTO Sagan je na Tour stále: Keď toto organizátori vidia, musí ich poraziť

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA – Pre slovenských fanúšikov sa po vylúčení Petra Sagana Tour de France tento rok skončila. Organizátori aj známy český rozhodca tvrdili, že po pár dňoch sa na nášho šampióna zabudne a budú tam iné hviezdy. A opak je pravdou.

VIDEO Slovenský fanúšik zložil Saganovi pesničku: Toto naozaj stojí za to

Rozhodcovia na Tour vyrobili ďalší škandál: Buď sú neféroví, alebo nekompetentní

Rozhodcovia Tour to schytali za Saganovo vylúčenie: Podala si ich slovenská polícia!

Diskvalifikácia z Tour de France bude mať následky: Sagan môže urobiť nečakanú zmenu

Nudná Tour stratila náboj a na porazenie organizátorov sa Saganov duch vznáša nad pretekmi stále. Starajú sa o to najmä fanúšikovia. A nielen slovenskí.

Naši priaznivci krátko po vylúčení Sagana pripravili špeciálny transparent. „Lakeť sa nestal.“ V tomto duchu neskôr zareagoval aj oficiálny facebookový profil našej polície. A fanúšikovia mali o rozruch postarané.

Teraz však musia mať poriadne nervy organizátori slávnych pretekov. Pribúdajú totiž ďalšie kontroverzné rozhodnutia arbitrov, duo cyklistov dostalo penalizáciu, potom ju zrušili a podobne.

Šéf rozhodcov na Tour sa vyjadril k vylúčeniu Sagana: Tieto slová vytočia celé Slovensko

A k tomu ich poriadne provokujú aj fanúšikovia. Jeden z nich v drese tímu Bora totiž na obrovský kus kartóna napísal jasný odkaz: Free Sagan (Voľný Sagan). Na trati sa s ním objavil v 12. etape - teda viac než týždeň po vylúčení nášho Peťa.

Vedenie Tour de France si veru tento ročník starej dámy asi za klobúk nedá.

Autor: han, Šport24.sk, foto Getty images, funradio.sk