FOTO: Sagan zamieril za manželkou do Monaka. V tomto luxuse zabúda na škandalózne vylúčenie

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

MONAKO - „Cestujem na letisko, odkiaľ odlietam do Monaka za manželkou,“ prezradil po nemilosrdnej diskvalifikácii z Tour de France fanúšikom na Facebooku Peter Sagan (27). Práve kniežactvo pri Azúrovom pobreží je už jeho trvalým bydliskom.

Jedine Sagan ho môže prekonať. Cyklistická legenda to povedala jasne: Tour už pozerať nebudem!

Manželka Katka sprevádza Petra na všetkých podujatiach po celom svete, ale tentokrát uprednostnila oddych pred tromi týždňami na „starej dáme“ a zostala doma v Monaku. Môže za to dieťatko, ktoré nosí pod srdcom. V šiestom mesiaci tehotenstva by bolo pravdepodobne náročné zvládnuť tisícky kilometrov na francúzskych cestách.

Šéf rozhodcov na Tour sa vyjadril k vylúčeniu Sagana: Tieto slová vytočia celé Slovensko

Teraz sú už Saganovci spolu. Nečakane si tak môžu aspoň na pár dní užiť voľno v luxusnom apartmáne. Do jedného z najmenších štátov sveta sa Sagan presťahoval pred tromi rokmi. V kniežatstve, v ktorom žije iba 35-tisíc obyvateľov, sa tak zaradili medzi ostatné športové hviezdy, ako sú napríklad pilot F1 Nico Rosberg či slovenská topmodelka Adriana Sklenaříková, alebo srbský tenista Novak Djokovič. Pri hľadaní nového bývania sa však zapotil. „Peťovi trvalo asi rok, kým si našiel byt,“ prezradil Petrov otec Ľubomír Sagan.

Bora pokračuje v boji za Sagana: Už nejde o jeho vinu, ale o čosi iné

V Monte Carle sa vždy nájde niekoľko voľných apartmánov, ale každý z nich niečo stojí. Ten Saganov apartmán so štyrmi izbami a výhľadom na more na ulici des Papalins mohol stáť od 6,5 do 10 miliónov eur. Sagan ho však má z čoho splácať. Jeho momentálny plat v Bora-hansgrohe činí približne šesť miliónov eur. Pri pobreží Stredozemného mora aj podniká. Podľa tunajšieho živnostenského úradu sa jeho firma zaoberá propagáciou cyklistiky a organizáciou cyklistických súťaží.Ako to v Saganovom apartmáne vyzerá, si môžete pozrieť vo fotogalérii.

Autor: Šport24.sk, mtr, foto archív