FOTO Slováci stále nepredýchali nespravodlivosť okolo Sagana: Cavendisha posielajú do pi*e

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Slováci sú družný národ, ale ak ich niečím nahneváte, nedokážu to len tak predýchať. Dokonca sú schopní to niekedy rozoberať týždne, ba až mesiace! Týka sa to aj nespravodlivého vyhodenia Petra Sagana (27) z najslávnejších pretekov Tour de France.

Osudný moment sa odohral 4. júla a fanúšikovia dvojnásobného majstra sveta sa stále bijú za pravdu. Sagana totiž z boja o šiesty zelený dres v rade odstavil kontakt s Britom Markom Cavendishom. Postupné analýzy ukázali, že náš jazdec bol v tom nevinne a len si zlízol nespravodlivý a najtvrdší trest.
 
No pre Slovákov je Sagan aj tak víťaz. Podporu mu preukazujú rôznymi transparentmi, ktoré sú vidieť popri trati Tour, odkazmi na sociálnych sieťach či dokonca mu skladajú aj piesne. Naposledy pozorné oči mohli zhliadnuť nálepky, kde je napísaný pre Brita štipľavý odkaz: "Cavendish do p*če".
 
 
Nálepkové papieriky sa nachádzajú po celej Bratislave - na autobusových zastávkach, bankomatoch, lampách pouličného osvetlenia. Aj týmto spôsobom si nahnevaný slovenský národ uľavuje. Sme zvedaví, s čím vyrukujú priaznivci nášho Tourminátora najbližšie.
Autor: brs, foto facebook, Getty images, profimedia.sk