Kittel to po Saganovom vylúčení nevydržal: Po tomto sa budú organizátori Tour červenať

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA – Kto čakal vyrovnané a nervy drásajúce šprintérske závery, bol zrejme poriadne naivný. Tour de France sa – okrem zničujúcich horských etáp – zmenila na nudu, najmä v posledných metroch.

Cavendish dostal po Saganovom vylúčení tvrdú facku: Čo čakal, pánko, že mu Peťo uhne?

Súťaž o zelený dres má jednoznačného favorita, ktorý zrejme nebude mať súpera. Nemec Marcel Kittel vyhral už päť etáp a v bodovacej súťaži má pred Michaelom Matthewsom priepastný 133-bodový náskok.

„Každý vidí, že Michael nedokáže to, čo ja. Je veľmi silný v kopcoch, ale to nie je novinka. Ak chcem uspieť, musím zbierať body v rovinatých etapách a na prémiách,“ hovorí o svojom najväčšom súperovi Kittel.

Po odstúpení, resp. vyradení dvojice Cavendish – Sagan Nemcovi odpadli najvážnejší konkurenti v bodovacej súťaži a v záverečných šprintoch, v ktorých je najmä slovenský cyklista mimoriadne silný. „Toto nie sú malé preteky, je to Tour de France. Je to veľký úspech pre mňa a pre tím, ale viem, že každý môže byť zdolaný a vždy to mám v hlave. Je nebezpečné začať si myslieť, že som nezdolateľný a byť arogantný v tom, že sa už nemusím sústrediť na šprinty,“ pokračuje Kittel, ktorý v počte vyhratých etáp prekonal krajana Erika Zabela.

VIDEO Nové odhalenie vás šokuje: Cavendisha nezostrelil Sagan, ale Chuck

Len ťažko predpokladať, že niektorý zo súperov predbehne Kittela a uchmatne mu zelený dres. V šprintoch totiž Nemec nedáva šancu nikomu. Samotný Kittel naznačil, že bez Cavendisha a hlavne Sagana to je v záveroch nuda. „Cyklistika je taká, ako keď akrobati chodia po lane nad zemou. Pre pretekára sa to môže skončiť skôr, ako si dokáže predstaviť, stačí, aby spravil malú chybu a je vonku. Celkovo mám pocit, že súboj šprintérov nie je príliš napínavý.“

Organizátorov Tour si podal aj Kittelov tím Quick-Step Floors. „Nie je naša chyba, že Cavendish, Sagan a Démare sú doma. Myslím, že Kittel by aj tak zdolal Cavendisha. Minulý rok nás Brit párkrát porazil, ale s Kittelom to je iné. Šprintérske etapy sú nudné, lebo do úniku sa dostane málo jazdcov. Je to stále tá istá situácia.“

Diskvalifikácia z Tour de France bude mať následky: Sagan môže urobiť nečakanú zmenu

 

Rozhodcovia Tour to schytali za Saganovo vylúčenie: Podala si ich slovenská polícia!

 

Otrasné správanie organizátorov. Neuveríte, ako ponižujú Slovákov na Tour de France

Šéf rozhodcov na Tour sa vyjadril k vylúčeniu Sagana: Tieto slová vytočia celé Slovensko

Slovenský futbalista sa s tým nepáral: Saganovi po vylúčení poslal vulgárny odkaz

Autor: po, foto Getty images
Galéria (1)