Metelka sa chystá meniť občianstvo: Teraz poslal veľavravný odkaz aj Saganovi

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

TERCHOVÁ – Patrí medzi najväčšie hviezdy svetovej paracyklistiky. Jozef Metelka sa stal do tretice víťazom Svetového pohára. Netají sa tým, že veľmi silno zvažuje ponuku z Veľkej Britácnie, aby už na PH v Tokiu 2020 reprezentoval práve ostrovnú krajinu. Stále však sleduje výkony našich športovcov. A vylúčenie Petra Sagana z Tour de France ho šokovalo.

Šok a tvrdá rana. Majster sveta toho má dosť: Je ešte šanca, aby reprezentoval Slovensko?

Metelka uzavrel víťazný hetrik vo Svetovom pohári, finálové preteky boli v Holandsku, kde mal množstvo ťažkostí. „Už tej smoly bolo dosť. Minútu pred štartom časovky som dostal defekt, žiaľ, nemám náhradné koleso, ktoré by bolo presne také isté ako pretekárske. Samozrejme, čas bežal a s iným kolesom bolo nereálne zvíťaziť. Na štarte cestných pretekov sa pokazila prehadzovačka, takže opäť patálie. Našťastie, sa mi podarilo udržať sa na prvom mieste vo Svetovom pohári,“ povedal pre Šport24.sk.

Potom sa Jozef presunul domov, kde domáce preteky vo Vrátnej v rámci seriálu Európskeho pohára - v  etapových pretekoch, ale i  v  časovke. Nasledoval presun do Anglicka, kde ladí formu pred blížiacimi sa majstrovstvami sveta a kde dlhodobo žije. „Určite budem na dráhe v Newporte, aby som nabral rýchlosť a  dynamiku. Do Južnej Afriky cestujem tri a  pol týždňa pred majstrovstvami sveta, tam nájdem určite výborné podmienky, aby som splnil svoj cieľ,“ prezradil Jozef Metelka.

VIDEO Slovenský fanúšik zložil Saganovi pesničku: Toto naozaj stojí za to

Rozhodcovia na Tour vyrobili ďalší škandál: Buď sú neféroví, alebo nekompetentní

Kittel to po Saganovom vylúčení nevydržal: Po tomto sa budú organizátori Tour červenať

Cavendish dostal po Saganovom vylúčení tvrdú facku: Čo čakal, pánko, že mu Peťo uhne?

Témou číslo jedna aj na podujatí paracyklistov bolo vyradenie Petra Sagana z Tour de France. „Takisto ako všetci po vzhliadnutí detailného rozboru videa, nemáme o čom diskutovať. Mohli mu dať penalizáciu, ale vylúčiť ho z pretekov je absolútny nonsens a absolútne s tým nesúhlasím. Takýmto spôsobom vyhodiť ikonu svetovej cyklistiky či už aj žijúcu legendu je niečo nenormálne,“ dodal svoj pohľad Jozef Metelka, ktorý najslávnejšie cyklistické preteky sveta sleduje len okrajovo. „Nie som zas fanúšik, ktorý by ostro sledoval každú jednu etapu. Pripravujem sa na vlastné podujatia a nestíham v televízii sledovať tenis, cyklistiku či hokej. Radšej skúsim extrémne športy či vybehnem dakde do prírody v čase voľna.“

Autor: Juraj Vnuk, foto Michal Smrčok, TASR
Galéria (2)