Otrasné správanie organizátorov. Neuveríte, ako ponižujú Slovákov na Tour de France

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

PARÍŽ – Po vylúčení Petra Sagana z Tour de France sa v médiách okrem kritiky objavujú stále nové informácie, ktoré organizátorov nevykresľujú v najlepšom svetle.

Slovenskí fanúšikovia priamo v dejisku Tour de France dávajú vedieť, čo si o rozhodnutí jury v neprospech slovenského majstra sveta myslia. Najnovšie gesto organizátorov však nemá nič spoločné s pravidlami fair-play.

Slovenský futbalista sa s tým nepáral: Saganovi po vylúčení poslal vulgárny odkaz

„Už tam nie je taká priaznivá atmosféra ako v minulosti. Keď Sagan stúpal, všetci mu fandili, boli tam Slováci vítaní. Kde kedysi Peťov otec spomenul spojenie „papa Sagan“, okamžite sme mali otvorené dvere, v reštauráciách nám chystali stoly. Bola tam jednoducho domovská atmosféra. Naopak teraz mi priaznivci, ktorí tam boli, mi telefonovali, že im dokonca organizátori brali slovenské vlajky. Že už tejto šou stačilo,“ prezradil pre TV Joj šokujúce informácie prezident Slovenskéo zväzu cyklistiky Peter Privara.

Vyjadril sa aj k vylúčeniu Petra Sagana, keď rozhodcovia na Tour odmietli zanalyzovať nové skutočnosti, ktoré sa po vylúčení nášho pretekára vynárali. „Medzinárodní rozhodcovia si niekedy myslia, že sú polobohovia, na nové skutočnosti sa možno nechceli pozrieť. Neskôr to možno budú ľutovať, lebo verejná mienka sa postavila za Peťa Sagana. Peťo možno dopláca na slávu. Francúzi si myslia, že sú stred sveta, že kultúra pochádza celá z Francúzska, že Tour de France, to je len Francúzsko. Buď príroda alebo Boh nadelili niekomu takýto talent, ako má Peťo Sagan a asi sa s tým nevedia vyrovnať."

VIDEO Ani Cavendish, ani Sagan. TOTO je skutočný vinník zrážky, prečo ho nikto nerieši?

Tajná nahrávka komisárov z Tour unikla! Český cyklista si strieľa zo Saganovho vylúčenia

Velits si o potrestaní Sagana myslí svoje: Tieto slová fanúšikov (asi) nepotešia

Konšpiračná teória či sprisahanie? Za vylúčením Sagana môže byť kontroverzná zmluva

VIDEO: Celkom nový dôkaz o Saganovej nevine. Toto spôsobilo Cavendishov pád!

Autor: po, foto profimedia.sk
Galéria (2)