Peťo, už nie si môj kamarát, odkázal Saganovi veľký rival. Potom spravil nečakaný krok

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

VITTEL - Moment, o ktorom sa bude ešte dlho hovoriť. Štvrtá etapa Tour de France bola plná emócií po kolízii Petra Sagana s Markom Cavendishom, po ktorej slovenského pretekára vylúčili z pretekov. Na Saganov účet sa ostro vyjadril aj jeden z jeho hlavných konkurentov André Greipel, ten však svoje slová o pár hodín oľutoval.

Svetové médiá reagujú na Saganov koniec: Tvrdé rozhodnutie pre najväčšiu hviezdu

Štvrtá etapa mala rovinatý dojazd a už pred jej štartom bolo jasné, že si to vo finiši o triumf rozdajú šprintéri na čele s naším Petrom Saganom. Tomu sa však záver etapy s cieľom vo Vitteli stal osudným, pretože niekoľko metrov pred cieľom narazil do jeho vystrčeného lakťa Mark Cavendish, ktorý chcel slovenského cyklistu obehnúť z pravej strany popri ochrannej bariére, kde však nemal dostatok miesta a po tvrdom páde a nepríjemnom zranení ramena na Tour de France skončil.

Rozhodcovská jury Sagana následne vylúčila z podujatia a v návale emócií naložil päťnásobnému držiteľovi zeleného dresu aj manažér tímu Lotto Soudal Marc Sergeant. Za ten jazdí aj Nemec André Greipel, ktorý je už dlhé roky jedným z najväčších rivalov slovenského cyklistu v hromadných dojazdoch. Na Sagana mal ťažké srdce už po tretej etape, ktorú Slovák vyhral.

VIDEO Trest pre Sagana je extrémny. Zábery to ukázali jasne a odborníci súhlasia

„V pondelok to bolo o tom istom na šprintérskej prémii, Sagan lakťom vrazil do Greipela a v cieli bol z toho celého rozčarovaný. Pýtal som sa Andrého a povedal mi, že ho štve Saganov prístup, pretože robí pohyby, ktoré by nemal robiť. Spraviť dvakrát po sebe to isté, to je už priveľa, André mi povedal, že Sagan už nie je jeho priateľom,“ vyjadril sa Sergeant pre Eurosport len niekoľko minút po celom incidente.

Greipel po prejazde cieľom vyhlásil, že Sagan sa správa ako kráľ a myslí si, že mu všetko prejde. Skúsený cyklista sa však Saganovi po preštudovaní videozáznamu celého pádu o niekoľko hodín neskôr prostredníctvom Twitteru ospravedlnil. „Niekedy by som si mal pozrieť záznam ešte pred tým, ako niečo poviem. Ospravedlňujem sa Peťovi, pretože rozhodnutie jury je príliš tvrdé,“ napísal pretekár Lotto Soudal na sociálnej sieti.

Saganov tím Bora-Hansgrohe sa v utorok tesne pred polnocou voči verdiktu rozhodcovskej komisie odvolal. „Tím nesúhlasí s takýmto rozhodnutím a podáva voči nemu oficiálny protest. Peter Sagan odmieta, že spôsobil alebo akýmkoľvek spôsobom zapríčinil pád Marka Cavendisha v posledných metroch etapy. Peter zostal vo svojej línii a nemohol vidieť Cavendisha, ako prichádza z pravej strany,“ napísala Bora v oficiálnom vyhlásení na svojej webovej stránke.

Kontroverzný Armstrong to o Saganovi povedal natvrdo: Nemôžem tomu uveriť, pos*ali to

VIDEO: Sagan opustil Francúzsko. Čo povedal pred smutným odchodom z Tour?

Bez zľutovania! Rozhodcovia zamietli protest Bory, Sagan definitívne končí

Autor: pm, foto profimedia.sk
Galéria (2)