Sagan to nevydržal a prehovoril o škandalóznom vyhadzove: Odhalil šokujúce informácie!

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Od diskvalifikácie Petra Sagana (27) na Tour de France ubehli už dva týždne a táto téma stále hýbe cyklistickým svetom. K diskutabilnému vylúčeniu slovenského cyklistu sa vyjadrili osobnosti spoločenského i športového života, len reakcia toho najpovolanejšieho, teda Petra, stále chýbala. S odstupom času sa aj on rozhodol prehovoriť.

Na 104. ročníku „starej dámy“ mohol získať šiesty zelený dres v bodovacej súťaži a vyrovnať sa tak legendárnemu Nemcovi Ericovi Zabelovi. Našliapnuté mal na to obdivuhodne. Vyhral tretiu etapu a v cieli štvrtej bol na druhom mieste. Lenže pár metrov pred finišom vo Vitelli sa zaplietol do incidentu s Marcom Cavendishom a Brit skončil dolámaný a zakrvavený na horúcej trati. Rozhodcovia sa rozhodli Sagana diskvalifikovať.

FOTO Sagan je na Tour stále: Keď toto organizátori vidia, musí ich poraziť

Peter sa po vylúčení zbalil a svojim fanúšikom poslal odkaz na sociálnych sieťach, v ktorom poďakoval za podporu a informoval, že ide za manželkou do Monaka. V Monte Carle sa dlho neohrial a vyrazil oddychovať na jachtu do talianskeho Portofina aj s tehotnou Katkou. Pri tom nepriniesol viac svetla do prípadu, ktorý pobúril celý svet. Až doteraz.

„Samozrejme, že aj ja som si urobil niekoľko analýz dojazdu. Akceptujem, že už nepretekám, ale neakceptujem rozhodnutie rozhodcov. Podľa mňa išlo o veľké pochybenie,“ prelomil bobríka mlčania pre belgickú televíziu VTM dvojnásobný majster sveta.

Rodák zo Žiliny dokonca priznal ďalšie špinavosti, ktoré sa diali medzi incidentom a verdiktom jeho vylúčenia. „Vylúčili ma, ale jury so mnou nikdy neprehodila ani slovo. Nepožiadali ma o vysvetlenie,“ vysvetlil Sagan a pokračoval: „Len mi povedali, že som urobil nepovolenú vec a bol som pri tom veľmi nebezpečný. Ja mám však pocit, že som sa ničím zlým neprevinil.“

Sagan dostal po vyhadzove z Tour nečakanú ponuku: Šokuje fanúšikov aj druhý raz?

Už o pár hodín sa na internete začali šíriť videá, na ktorých je pád Cavendisha detailnejšie rozobratý a ukazuje, že Petrov lakeť za jeho pád nemôže. Pozorní fanúšikovia si všimli, ako Mark narazil do ruky, ktorá následne vystrelila oproti jeho tvári. Dokonca Cavendish už vinou kanála na ceste padal skôr, ako sa dostal do kolízie so Saganom. „Nemôžem to akceptovať, pretože som neurobil nič zlé,“ opakoval Tourminátor.

Bekijk meer video's van vtmnieuws op nieuws.vtm.be

Sagan pobavil a šokoval zároveň: Touto FOTO dokonale vysmial organizátorov Tour de France

V toto ani sám nedúfal. Sagan dokázal z diskvalifikácie vyťažiť niečo výnimočné

Kittel to po Saganovom vylúčení nevydržal: Po tomto sa budú organizátori Tour červenať

Cavendish dostal po Saganovom vylúčení tvrdú facku: Čo čakal, pánko, že mu Peťo uhne?

VIDEO Nové odhalenie vás šokuje: Cavendisha nezostrelil Sagan, ale Chuck

Rozhodcovia Tour to schytali za Saganovo vylúčenie: Podala si ich slovenská polícia!

Diskvalifikácia z Tour de France bude mať následky: Sagan môže urobiť nečakanú zmenu

Autor: mtr, foto Velo images
Galéria (1)