Sagan to o pomeroch v cyklistike vykričal na plné ústa: Po tomto sa budú kompetentní hanbiť

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Tak to je naozaj silná káva. Dva týždne mlčal slovenský cyklista Peter Sagan (27) o svojom vylúčení z Tour de France, ale nakoniec sa rozhodol prehovoriť pre belgickú televíziu VTM. Okrem toho, že naznačil, čo ho z celej kauzy najviac trápi, poslal silný odkaz kompetentným vo svete cyklistiky.

Sagan to nevydržal a prehovoril o škandalóznom vyhadzove: Odhalil šokujúce skutočnosti!

Rodák zo Žiliny dokonca priznal niekoľko šokujúcich informácií, ktoré sa diali medzi samotným incidentom, keď na zemi skončil Mark Cavendish, a verdiktom jeho vylúčenia. „Vylúčili ma, ale jury so mnou nikdy neprehodila ani slovo. Nepožiadali ma o vysvetlenie,“ vysvetlil Sagan a pokračoval: „Len mi povedali, že som urobil nepovolenú vec a bol pri tom veľmi nebezpečný. Ja mám však pocit, že som ničím zlým neprevinil.“

FOTO Sagan je na Tour stále: Keď toto organizátori vidia, musí ich poraziť

Saganov tím Bora-hansgrohe ihneď podal oficiálny protest a dokonca sa sťažoval na Arbitrážnom súde v Lausenne. Mohlo sa stať, že by dvojnásobného majstra sveta vrátili do pelotónu. Ale nestalo sa. Lenže zlyhanie rozhodcov pri Saganovi nebolo jediným verdiktom, ktoré by bolo plné kontroverzií na 104. ročníku „starej dámy“. Pridali sa ďalšie.

Či sa to zlepší? „Dôležité je, či sa niekto chce zlepšiť. Vždy je priestor zlepšovať sa, no musíte sa chcieť zlepšiť. No je to zložité,“ zafilozofoval si Sagan.

Slovenský cyklista sveta však poukázal aj na veľmi dôležitú vec. V poslednej dobe sa cyklisti stávajú len akýmisi strojmi na peniaze, o ktoré sa nikto nestará. Jedine Peter to povedal na plné ústa: „V cyklistike a pri ďalších veciach nevidím nikoho, kto by sa za nás cyklistov postavil, kto by nás chránil." Nemožno v tomto so Saganom nesúhlasiť. Možno sa kompetentní po tomto odkaze zamyslia...

Sagan pobavil a šokoval zároveň: Touto FOTO dokonale vysmial organizátorov Tour de France

V toto ani sám nedúfal. Sagan dokázal z diskvalifikácie vyťažiť niečo výnimočné

Kittel to po Saganovom vylúčení nevydržal: Po tomto sa budú organizátori Tour červenať

Cavendish dostal po Saganovom vylúčení tvrdú facku: Čo čakal, pánko, že mu Peťo uhne?

VIDEO Nové odhalenie vás šokuje: Cavendisha nezostrelil Sagan, ale Chuck

Rozhodcovia Tour to schytali za Saganovo vylúčenie: Podala si ich slovenská polícia!

Autor: mtr, foto repro foto video
Galéria (1)