Saganovu mamu zasiahla športová tragédia jej syna: Ako to Peťovi mohli urobiť?

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA – Na diskvalifikáciu z Tour de France Petra Sagana zareagoval celý športový svet. Organizátorov kritizovali osobnosti, fanúšikovia, ale aj Petrova mama.

Kittel to po Saganovom vylúčení nevydržal: Po tomto sa budú organizátori Tour červenať

Helena Saganová prežíva každé preteky svojich synov. „Doprajem im každý jeden úspech. Pre matku je to veľká radosť vidieť, ako sa im darí. Synom hovorím, aby boli vždy príjemní a nikdy namyslení. To podľa mňa stačí,“ hovorila na majstrovstvách Slovenska v rozhovore pre Šport24.sk pani Helena.

Športová tragédia jej syna na Tour de France sa jej poriadne dotkla, aj za Petra cíti poriadnu dávku krivdy. „Myslím si, že ten trest je veľmi nespravodlivý. Ak ho už chceli potrestať, tak určite miernejšie, nie diskvalifikáciou na celé preteky. To mi nejde do hlavy. Ja som to videla tak, že Peťo neurobil chybu, to Cavendish sa naňho neprimerane tlačil. Peťo nečakal, že sa mu bude Cavendish tlačiť do cesty. Mrzí ma to, lebo nečakal, že to bude až také kruté,“ povedala pani Saganová pre cas.sk.

Slovenský zväz požiadal šéfa UCI o očistenie Sagana: Teraz prišla odpoveď

V súvislosti so zrážkou jej syna s britským cyklistom razantne odmieta, že by iniciátorom pádu bol práve Peter. Zároveň dodáva, že nespravodlivé vylúčenie jej syna posilní. „Vôbec nie je pravda, že by ho Peter naschvál udrel, rozhodne nie. Myslím si však, že sa s tým už zmieril. Keď s ním budem, poviem mu, aby sa držal a ostal takým, aký je,“ dodala Helena Saganová.

Cavendish dostal po Saganovom vylúčení tvrdú facku: Čo čakal, pánko, že mu Peťo uhne?

VIDEO Nové odhalenie vás šokuje: Cavendisha nezostrelil Sagan, ale Chuck

Rozhodcovia Tour to schytali za Saganovo vylúčenie: Podala si ich slovenská polícia!

Diskvalifikácia z Tour de France bude mať následky: Sagan môže urobiť nečakanú zmenu

Šéf rozhodcov na Tour sa vyjadril k vylúčeniu Sagana: Tieto slová vytočia celé Slovensko

Slovenský futbalista sa s tým nepáral: Saganovi po vylúčení poslal vulgárny odkaz

Autor: po, foto Michal Smrčok, facebook P.S.
Galéria (2)