Rozhodcovia na Tour vyrobili ďalší škandál: Buď sú neféroví, alebo nekompetentní

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

PARÍŽ – Rozhodcovia na Tour de France sú doslova pod drobnohľadom a často pod paľbou kritiky. Najnovší prípad opäť zaváňa kontroverziou.

Šéf rozhodcov na Tour sa vyjadril k vylúčeniu Sagana: Tieto slová vytočia celé Slovensko

Dvojica Rigoberto Uran (tím Cannondale) – George Bennett (Lotto NL-Jumbo) bola potrestaná za neskoré občerstvovanie 20-sekundovou penalizáciou. Domáci pretekár Romain Bardet, ktorý si taktiež bidón v nepovolenej zóne, však trestu unikol.

„Rigo si vzal bidón od diváka v posledných desiatich kilometroch. Akceptujeme trest. Bardet však urobil to isté. Mal by byť potrestaný aj on,“ hovoril manažér Cannondalu, Jonathan Vaughters, neskôr upresnil, že si Uran vzal bidón od zamestnanca Cannondalu a nie od diváka, ani od člena tímu. „Nanešťastie sme zaplatili za jeho entuziazmus.“

Športový riaditeľ Cannondalu Charly Wegelius protestoval u šéfa UCI Philippa Mariëna, ale márne. „Občerstvenie mohlo byť od kohokoľvek, aj od malého chlapca, aj tak pretekár dostane 20-sekundový trest."

Sagan napriek protestom definitívne končí. Riaditeľ pretekov: Nie sú poľahčujúce okolnosti

Keď sa Wegelius spýtal, prečo nedostal trest aj domáci jazdec Bardet, dostalo sa mu len čudnej odpovede: vraj nie je isté, či sa Bardet z fľaše napil, v jeho prípade zase dodal argument, že nie je isté, či v zakázanej zóne nedostal bidón od člena tímu.

„Mariën v tomto prípade kompletne otočil. Jury je tým pádom úplne nekompetentná. Ak chce byť jury férová, musí potrestať aj Bardeta. Bol by som najradšej, keby nebol penalizovaný nikto. O výsledkoch Tour de France podľa mňa nemajú rozhodovať bidóny s vodou,“ penil Vaughters.

Napokon UCI zvrátila rozhodnutie jury a nechala pôvodné výsledky štvrtkovej etapy. „Ďakujem, ďakujem, ďakujem!!!“ dodal na Twittri Vaughters.

V toto ani sám nedúfal. Sagan dokázal z diskvalifikácie vyťažiť niečo výnimočné

Kittel to po Saganovom vylúčení nevydržal: Po tomto sa budú organizátori Tour červenať

Cavendish dostal po Saganovom vylúčení tvrdú facku: Čo čakal, pánko, že mu Peťo uhne?

Rozhodcovia Tour to schytali za Saganovo vylúčenie: Podala si ich slovenská polícia!

Diskvalifikácia z Tour de France bude mať následky: Sagan môže urobiť nečakanú zmenu

Otrasné správanie organizátorov. Neuveríte, ako ponižujú Slovákov na Tour de France

Autor: po, foto Getty images
Galéria (1)