Ucháň sa postaral o rozruch. Neuveríte, čo vyviedol najmladší pretekár na Tour de France

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

PARÍŽ - Chyba, ktorá ho preslávi viac ako výkony. Francúzsky cyklista Élie Gesbert má ešte len 22 rokov a je najmladším jazdcom na tohtoročnej Tour de France, no postaral sa o veľký rozruch. Nechal totiž v hotelovej izbe uterák na elektrickom radiátore a ten spustil poplach!

Svoje by o tomto čine vedeli rozprávať v hoteli Campanile, ktorý musel byť kvôli dymu z pretekárovej izby čiastočne evakuovaný. Do hotela bola následne privolaná hasičská jednotka.

Napokon vysvitlo, že kúdeľ dymu sa valil z Gesbertovej izby a obavy z požiaru vystriedal výdych, keď sa zistila príčina poplachu. Incident sa odohral v pondelok, keď bol na Tour voľný deň a Élie spravil zbytočnú chybu.

Jazdec stajne Fortuneo-Oscaro sa totiž ponáhľal z izby na obed a pomýlil si, že namiesto vypnutia svetla zapol elektrický radiátor. Na ňom mal položený uterák, ktorý narobil šarapatu. Takto pustený bol približne dve hodiny.

Mladík v pelotóne Tour de France sa potom stal terčom posmeškov a na twitteri mu kolegovia okamžite poslali odkaz: „Teraz sa Élie zapáli do pretekov.“

Autor: han, foto instagram
Galéria (2)