V toto ani sám nedúfal. Sagan dokázal z diskvalifikácie vyťažiť niečo výnimočné

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Všetko zlé je na niečo dobré! I keď po diskvalifikácii Petra Sagana (27) na Tour de France prišiel cyklistický sviatok o najväčšiu osobnosť v pelotóne, samotný Tourminátor nemusí byť až taký smutný. Pripísal si totiž ďalší milión.

Čo bude so Saganom po Tour? Plán je jasný, veľký titul obhajovať nebude!

Tým, čim sa so slovenských športovcov mohol doteraz pochváliť len futbalista Miroslav Stoch, to má už aj Peter Sagan. Po tom, čo jury rozhodla o konci nášho pretekára na „starej dáme“, jeho facebookové konto doslova explodovalo. Po vyhlásení spomínaného vylúčenia pribudlo Saganovi v priebehu niekoľkých hodín viac ako 30-tisíc nových sledovateľov, čím prekročil magickú hranicu milióna „lajkov“.

Jeho príhovor z auta na ceste domov z Tour k manželke napríklad nazbieral 116-tisíc reakcií a takmer 10-tisíc zdieľaní. Toľko nemá ani fotografia, na ktorej vtipne oznámil svetu, že s Katkou čakajú prírastok do rodiny.

FOTO Prvé zábery Sagana po konci na Tour: S manželkou oddychuje na jachte

Fanúšikovia jednoznačne bažili po informáciách o Saganovi a aj s vidinou exkluzívneho príhovoru na sociálnych sieťach lajkovali jeho profil. Rodák zo Žiliny totiž mimo veľkých pretekov komunikuje s fanúšikmi prostredníctvom sociálnych sietí a médiám sa vyhýba.

Rovnako neutrpí ani Petrova stajňa Bora-hansgrohe. Aj zlá reklame je totiž reklama. „Vyjdú z toho ešte pozitívne obzvlášť potom, čo je väčšina ohlasov ohľadom incidentu na ich strane. Hovorí sa, že aj negatívna reklama je reklama. Ale všetko nasvedčuje tomu, že táto je dokonca pozitívna,“ vysvetlil dopad diskvalifikácie na Sagana a Boru pre Hospodárske noviny expert na športový marketing Roman Krajniak.

Slovenský zväz požiadal šéfa UCI o očistenie Sagana: Teraz prišla odpoveď

Saganova popularita na sociálnych sieťach teda paradoxne vzrástla, keď nejazdil na zadnom kolese a nevyhral etapu, ale bol vykreslený v negatívnom svetle.

Rozhodcovia Tour to schytali za Saganovo vylúčenie: Podala si ich slovenská polícia!

 

Otrasné správanie organizátorov. Neuveríte, ako ponižujú Slovákov na Tour de France

 

Šéf rozhodcov na Tour sa vyjadril k vylúčeniu Sagana: Tieto slová vytočia celé Slovensko

 

Slovenský futbalista sa s tým nepáral: Saganovi po vylúčení poslal vulgárny odkaz

Autor: mtr, foto profimedia.sk
Galéria (1)