VIDEO Agresívna jazda nie je v podaní Sagana výnimkou: Za štyri mesiace tri kolízie

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Kolízie sú v profesionálnej cyklistike časté. Vplyvom adrenalínu a tlaku z očakávaného úspechu občas dôjde aj k takým, kde možno nájsť jasného vinníka. Kontroverziám sa v uplynulých mesiacoch nevyhol ani slovenský pretekár Peter Sagan (27). 

Rozhodcovia Tour to schytali za Saganovo vylúčenie: Podala si ich slovenská polícia!

26. marec, Gent – Wevelgem

Do cieľa jarnej klasiky zostávalo 34,7 km, keď sa na čele začal rodiť únik okolo Grega van Avermaeta. Pohľad z hornej kamery odhalil, že slovenský jazdec sa predieral dopredu zo zadných pozícií a Maximovi Vantommovi z tímu WB Veranclassic pri tom uštedril bodyček á la Zdeno Chára. Súper skončil mimo vozovky.

Na Saganovu adresu vtedy putovala riadna dávka kritiky. „Myslím, že mu mohol zraniť rebro. Vrátil by som mu to,“ uviedol belgický cyklista Oliver Naesen. „Sagan je dvojnásobný majster sveta. Nosí dúhový dres a myslí si, že sa môže prešmyknúť kamkoľvek,“ kritizoval zas Holanďan Bram Tankink. Samotný Vantomme, ktorého Slovák vytlačil z trate, k incidentu poznamenal: „Taký je život malého cyklistu.“

K stiuácii sa vyjadril aj Sagan. „Práve som videl video môjho kontaktu s Maximom na pretekoch Gent – Wevelgem. Nebol som si toho vedomý. Ospravedlňujem sa, ale takéto veci sa v pretekoch stávajú,“ napísal na Twitter. Rozhodcovia nekonali.

Rozhodcovia na Tour vyrobili ďalší škandál: Buď sú neféroví, alebo nekompetentní

Kittel to po Saganovom vylúčení nevydržal: Po tomto sa budú organizátori Tour červenať

Cavendish dostal po Saganovom vylúčení tvrdú facku: Čo čakal, pánko, že mu Peťo uhne?

3. júl, 3. etapa Tour de France

Na šprintérskej prémii došlo k incidentu, ktorý zostal v úzadí neskoršieho Saganovho víťazstva v etape. Z obrázkov sa zdá, že si slovenský cyklista pomáhal lakťom aj proti Andrému Greipelovi z tímu Lotto-Soudal, hoci súperili len o zisk 6 resp. 5 bodov. „Som nahnevaný z prístupu Petra Sagana. Včera to bolo počas šprintérskej prémie dosť podobné. Vystrčil lakeť smerom k Andrému a boli sme naňho dosť nahnevaní. Dnes prišiel tento pád. Dvakrát za sebou, to je na mňa príliš. André je na Petra naštvaný a skonštatoval, že už nie sú kamaráti,“ zhrnul pre Eurosport športový manažér Greipelovej stajne Marc Sergeant. Rozhodcovia nekonali.

4. júl, 4. etapa Tour de France

Sagan a Mark Cavendish mali kontakt, po ktorom druhý menovaný vrazil do bariér a skončil na zemi. Incident riešil celý (nielen) cyklistický svet. Rozhodcovská komisia vylúčila slovenského pretekára z pretekov.

Autor: tt, foto Getty images
Galéria (2)