VIDEO Ani Cavendish, ani Sagan. TOTO je skutočný vinník zrážky, prečo ho nikto nerieši?

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA – Cyklistický svet v posledných dňoch nehovorí o ničom inom ako o vylúčení Petra Sagana z Tour de France. O skutočnom vinníkovi inkriminovaného momentu sa až tak nehovorí.

Tajná nahrávka komisárov z Tour unikla! Český cyklista si strieľa zo Saganovho vylúčenia

Kritika sa zniesla na hlavu francúzskeho pretekára Arnauda Démareho, ktorý v záverečnom šprinte opustil svoju dráhu a znemožnil tak špurt súperom. „Doprajte si čas a pozrite si celý dojazd spomalene. Potom zabudnete na Petra a Cava. Zamerajte sa na Démara. On prvý zmenil svoju trajektóriu pohybu. Ak chceme trestať niekoho, najprv by sme to mali zvážiť. Démarov pohyb takmer spôsobil pád Bouhanniho. Ten sa snažil zachrániť a pohol sa smerom k Saganovi. Podľa môjho názoru je diskvalifikácia prehnaná. Mínus 80 bodov v súťaží o zelený dres? Okej, rovnako časová penalizácia v etape, ale nič viac nebolo treba,“ povedal jednoznačne dlhoročný účastník Tour de France Jens Voigt.

Bývalý profesionál a spolukomentátor televíznej stanice Eurosport Matt Stephens. „A čo Démareho manéver? Jasná ilustrácia opustenia dráhy špurtu,“ napísal na Twittri, podporil ho aj olympijský víťaz v stíhačke Chris Boardman, ktorý sa pýtal, prečo rozhodcovia po osudnej etape riešili len Sagana a nie aj Démareho, čo bolo zo strany jury „nekonzistentné“.

Český rozhodca naložil Saganovi: Toto sú veľmi tvrdé slová na nášho šampióna

Spomínaný Nacer Bouhanni sa po pretekoch ostro vyjadril práve na adresu Démareho. „V posledných kilometroch som bol v ideálnej pozícii. Ale 150 metrov do cieľa, keď som sa držal kolesa Alexandra Kristoffa, ma Démare doslova odstrihol od špurtu a dotkol som sa jeho kolesa. V tom momente bol koniec. Ak by som nezabrzdil, spadol by som,“ opisoval situáciu Bouhanni.

 

Búrlivák Tiňkov prehovoril o svojom miláčikovi: Vylúčenie Sagana bol marketingový ťah

 

Fanúšikovia zúria, vyťahujú dôkazy Saganovej neviny. Ako mohli rozhodcovia nevidieť TOTO?

Peťo, už nie si môj kamarát, odkázal Saganovi veľký rival. Potom spravil nečakaný krok

Autor: po, foto profimedia.sk
Galéria (1)