VIDEO Na Cavendisha sa valí vlna kritiky, Brit reaguje: Nerobte to mojej rodine!

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - O tom momente hovorí celý svet. Zrážka, po ktorej išiel k zemi Mark Cavendish a kvôli ktorej vylúčili z Tour de France Petra Sagana, len tak ľahko neutíchne.

VIDEO Sagan prehovoril po kontroverznom vylúčení z Tour: Fanúšikom poslal prekvapivý odkaz

Cavendish sa prihovoril svojim fanúšikom na sociálnych sieťach, poprosil ich o jednu vec po vlne kritiky, ktorá sa na jeho hlavu zniesla po 4. etape Tour de France.

"Ospravedlňujem sa za neskoré vyjadrenie, ale bol som do jedenástej noci včera v nemocnici kvôli ramenu, ktoré je, bohužiaľ, zlomené. Tour de France sa pre mňa skončila, som už na ceste domov. Budú mi chýbať preteky, okolo ktorých sa točila moja kariéra, ale idem ďalej. Také veci sa v pretekoch stávajú, najmä v chaotických záveroch," začal Cavendish svoje rozprávanie na videu na svojom instagramovom účte. Vlna kritiky, ktorá sa na neho zniesla, podľa jeho slov prekročila hranice únosnosti, preto vyšiel s jednou špeciálnou prosbou.

Peťo, už nie si môj kamarát, odkázal Saganovi veľký rival. Potom spravil nečakaný krok

"Ako 32-ročný doplácam na svoj urážlivý postoj, ktorý som mal už ako dieťa. Bohužiaľ, to ma nikdy neopustí. Prosím, toto je iba šport. Nevyhrážajte sa mne a mojej rodine, toto nie je zaslúžené. Chcel by som vás požiadať, aby ste to rešpektovali a neposielali urážky mne a mojej rodine."

Medzi Cavendishom a Saganom je aj po kontroverznej kolízii podľa Britových slov všetko v poriadku. "Medzi mnou a Petrom Saganom nie sú žiadne trenice. Sme kamaráti, prišiel sa mi ospravedlniť a večer mi dokonca volal. To je veľkosť tohto muža, o ktorom viem, že je skvelý svetový šampión. Je skvelý v športe, ktorý robí, myslím, že budeme obaja na Tour de France veľmi chýbať. Ďakujem všetkým za želania skorého uzdravenia a dúfam, že si užijete zvyšok Tour de France."

Sagan napriek protestom definitívne končí. Riaditeľ pretekov: Nie sú poľahčujúce okolnosti

VIDEO: Sagan opustil Francúzsko. Čo povedal pred smutným odchodom z Tour?

Kontroverzný Armstrong to o Saganovi povedal natvrdo: Nemôžem tomu uveriť, pos*ali to

VIDEO Trest pre Sagana je extrémny. Zábery to ukázali jasne a odborníci súhlasia

Svetové médiá reagujú na Saganov koniec: Tvrdé rozhodnutie pre najväčšiu hviezdu

Autor: po, foto profimedia.sk
Galéria (1)