VIDEO: Celkom nový dôkaz o Saganovej nevine. Toto spôsobilo Cavendishov pád!

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Bol na vine Sagan, Cavendish či dokonca víťaz štvrtej etapy Tour de France Arnaud Démare? Cyklistický svet rozdelila práve táto otázka, na ktorú sa snažia nájsť odpoveď cyklistické ikony i laická verejnosť. Čoraz väčšia časť sa prikláňa k tomu, že Peter Sagan (27) bol v páde Cavendisha nevinne a jeho diskvalifikácia je nezaslúžená.

Fanúšikovia zúria, vyťahujú dôkazy Saganovej neviny. Ako mohli rozhodcovia nevidieť TOTO?

V tom, že Tourminátor nekonal až tak neoprávnene, sa zhodujú aj bývalí cyklisti, ktorí majú v nohách desiatky podobných šprintov. Bývalý nemecký cyklista Jens Voight dokonca vyzýva na to, aby sa fanúšikovia zamerali na  víťaza šprintu Arnauda Démara.

„Démaré bol prvý, kto skrížil cestu Bouhanniho a vyviedol ho z rovnováhy, po čom sa natlačil k Saganovi, aby sa zachránil. Medzi bariérou a Saganom vznikol priestor, cez ktorý nebolo možné sa prepchať. Je to o tom, že buď pribrzdíte a prehráte alebo to risknete na víťazstvo a môžete spadnúť,“ spísal na Twitter svoje postrehy Voight.

Nahnevaný šéf slovenskej cyklistiky: Na vine je Cavendishova arogantná jazda. Peťa chceli zastaviť

Ľudia z celého sveta si dookola prehrávajú videá, aby našli aj ďalšie detaily, ktoré rozhodli o tom, že tohtoročná „stará dáma“ sa skončila pre dve veľké mená.

Český rozhodca naložil Saganovi: Kruté? Vôbec, veď Cavendisha surovo zablokoval

Podrobnejšie sledovanie videa odhalilo, že pád Cavendisha mohli spôsobiť aj anomálie na ceste. Konkrétne kanál, po ktorom Mark prešiel a následne stratil rovnováhu a už nezadržateľne padal k zemi. Vtedy takmer došlo aj ku kontaktu so Saganom, ktorý inštinktívne zdvihol lakeť.

 

Karena final sprint itu keras #nosagannotour

Príspevok, ktorý zdieľa Andhika Isma Rotama (@andhika_ir),

Autor: mtr, foto Getty images
Galéria (1)