VIDEO: Pieseň o Saganovi valcuje internet. Recesia alebo nepodarený vtip?

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Široká fanúšikovská verejnosť stále len ťažko prežíva diskvalifikovanie Petra Sagana (27) z Tour de France. Po stovkách komentárov, analýz či vtipov na sociálnych sieťach si poviete, že vás už nič nemôže prekvapiť. To ste ešte nepočuli najnovší "Sagan Song."

Bora bojuje za Sagana zo všetkých síl: Už nejde o jeho vinu, problémom je čosi iné

Slovenský spevák Samuel Tomeček prišiel so skladbou, ktorá mala vyjadriť podporu práve Tourminátorovi. Stala sa „hitom“ internetu.

Bývalý superstarista zverejnil video, v ktorom naspieval oslavnú ódu pre Sagana. Jej slovami chcel vyjadriť znechutenie z diskvalifikácie majstra sveta. Či sa mu to podarilo je otázne, pieseň si zatiaľ vyslúžila skôr vlnu kritiky a posmeškov.

Konšpiračná teória alebo sprisahanie? Za vylúčením Sagana môže byť kontroverzná zmluva

Spevák nazval pieseň originálne Sagan Song. Chcel ňou zrejme parodovať situácia z pohľadu britského cyklistu Marka Cavendisha, ktorý v osudnej 4. etape spadol z bicykla práve po kontakte so Saganom.

Cavendish sa bál o život, rozhodcov za vylúčenie Sagana pochválil. Potom poslal zvlášny odkaz

Song začína týmito slovami.

"Jedného pekného dňa na Tour de France

štvrtého júla dvetisícsedemnásť

do cieľa zostávalo pár sto metrov

išiel si predo mnou.

Posúdenie ďalšej slohy nechávame na vás.

Keďže už nad tebou nemôžem vyhrať

môj tím sa vie o všetko hneď postarať

na 30 sekúnd ťa penalizovať

a o body obrať."

Čo však povedať na refrén?

"Sagan, Peťo Sagan,

stále cestu k tebe hľadám

Sagan, Peťo Sagan,

Hlavou na teba padám

aj s bicyklom..."

Ako sa Tomeček vyjadril pre PLUS 7 DNÍ, sám je veľký športový fanúšik a ako hudobník sa rozhodol svoje rozhorčenie nad Saganovou diskvalifikáciou vyjadriťpo svojom – ako inak – muzikou. „Rozhodol som sa urobiť recesiu a zavesiť ju na Facebook pre mojich fanúšikov. Nečakal som, že z toho vznikne 'hit' internetu,“ hovorí.

Kapitán Danko opäť v akcii: Šéf parlamentu vie, prečo Sagana vylúčili z Tour

Podľa speváka ide o "one take" song, teda o žiadny singel, ani hit, či hymnu. „Je to moje vyjadrenie ako umelca. Namiesto toho, aby som komentoval každý negatívny status, som sa rozhodol zobrať túto informáciu športovo a urobiť si z toho srandu. Ako to zvykne robiť aj Peter Sagan,“ dodal Tomeček s úsmevom.

Autor: lum, foto Getty images
Galéria (1)