VIDEO Sagan odpálil Cavendisha a prišiel krutý trest: Penalizácia a strata bodov

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

VITTEL – Bola to poriadna dráma, ktorá dvíhala divákov pred obrazovkou zo sedačiek. Cieľový špurt 4. etapy Tour de France priniesol hneď niekoľko nečakaných momentov. Peter Sagan v snahe dostať sa dopredu ťukol do svojho veľkého súpera Marka Cavendisha, ktorý skončil na zemi a nemal šancu bojovať o triumf. Ten si ukoristil Francúz Arnaud Démare z tímu FDJ, Peťo došpurtoval ako druhý, no rozhodcovia ho potrestali.

VIDEO Divoký záver etapy plný pádov! Sagan to ustál, no triumf mu tesne ušiel

Podľa prvých informácií sa Tour de France pre Marka Cavendisha po boľavom páde skončila. Špurtér stajne Dimension Data putoval s krvavým zranením do nemocnice, podľa stanice Eurosport utrpel pri nepríjemnom páde fraktúru ramena.

Nevedel som, že mám napravo Marka Cavendisha, iba som sa snažil ísť v háku za Kristoffom. Taký je šprint, samozrejme, veľmi ma mrzí, čo sa stalo Markovi. Nie je pekné to vidieť," uviedol Peter Sagan v prvom televíznom interview. Podľa televíznych informácií sa bol Sagan ospravedlniť Cavendishovi k tímovému autobusu Dimension Data.

"Len som sa snažil obísť Démara, keď sa prirútil Sagan. Vychádzam s Petrom dobre, ale nerozumiem tomu. Keby okolo mňa prešiel, v poriadku, ale ten lakeť...Nie som za to jeho fanúšik. S Petrom nemám žiadny problém, pád je pád, ale rád by som sa dozvedel viac o tom lakti.," uviedol smutný Mark Cavendish podľa webu Cyclingnews. K svojmu zraneniu poznamenal: "Prst bude potrebovať stehy, dosť to krváca. Čo sa týka ramena, možno to bude mať niečo spoločné s dávnejším zranením aj väzmi. Nie som lekár, ale pocitovo to nevyzerá dobre."

Podľa posledných správ dostal Sagan penalizáciu 30 sekúnd. Podľa pravidiel UCI dostal ešte finančnú pokutu dvesto frankov, bol zaradený na koniec svojej skupiny (115. miesto).  Sagan pre penalizáciu prišiel aj o 80 bodov a s 15 bodmi je až na 23. mieste v bodovačke. Na Démara má priepastné 109-bodové manko.

Autor: lup, SITA, foto TASR
Galéria (2)