VIDEO: Sagan opustil Francúzsko. Čo povedal pred smutným odchodom z Tour?

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

VITTEL - Tour sa pre neho skončila. Diskvalifikácia Petra Sagana z tohtoročnej 104. edície Tour de France ostáva v platnosti. Dvojnásobný majster sveta predstúpil pred novinárov, aby im ponúkol vyjadrenie, na ktoré čakal celý cyklistický svet.

Medzinárodná cyklistická únia (UCI) zamietla protest jeho stajne Bora-Hansgrohe proti vylúčeniu po hektickom závere utorňajšej 4. etapy, keď po tvrdom súboji so Slovákom skončil v bariére Brit Mark Cavendish.

VIDEO Trest pre Sagana je extrémny. Zábery to ukázali jasne a odborníci súhlasia

"V prvom rade sa vám chcem všetkým poďakovať za to, že ste sem prišli. Včera som sa k tomu nevyjadroval, myslím si, že na to nebol vhodný čas. Čo môžem robiť, no jednoducho môžem len akceptovať rozhodnutie jury, no určite s ním nesúhlasím. Nemyslím si, že som v tom špurte spravil niečo zlé, no je veľmi zlé, že Mark spadol. Dôležité je, aby sa dobre zotavil, mrzí ma to. Ako ste už videli aj na internete, bol to šialený špurt, no nebol prvý ani posledný taký. Markovi želám skoré uzdravenie," povedal Peter Sagan v stredajšom rozhovore pred tímovým hotelom vo Vitteli.

Kontroverzný Armstrong to o Saganovi povedal natvrdo: Nemôžem tomu uveriť, pos*ali to

Sagan sa pred novinármi objavil už bez dresu, po krátkom interview sadol do tímového auta a opustil Tour. Mal by zamieriť do svojho bydliska v Monaku.

Autor: geli, TASR, foto Twitter
Galéria (1)