VIDEO: Saganova obeť či bezohľadný egoista? Cavendish nie je neviniatko: Takto lámal kosti súperom!

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Diskvalifikácia Petra Sagana (28) z tohtoročnej Tour de France je stále zdrojom vášnivých diskusií. A to aj preto, že poslal k zemi britského cyklistu Marka Cavendisha (32), ktorý má v pelotóne všelijakú povesť. Na jednej strane je to skvelý špurtér, ktorý na TdF vyhral už 30 etáp. Lenže agresívnou jazdou neraz poslal súperov k zemi a zavinil nejednu zlomeninu kosti. Takto „kosil“ súperov v minulosti.

VIDEO Na Cavendisha sa valí vlna kritiky, Brit reaguje: Nerobte to mojej rodine!

2010 Okolo Švajčiarska – 4. etapa:

V záverečnom finiši bol spoluvinník hromadného pádu, keď sa natlačil na Heinricha Hausslera. Jeden z pretekárov, ktorí doplatili na ich chybu, si pri páde zlomil lakeť.

2010 Tour de France – 1. etapa:

V prvej etape po prológu zapríčinil Cavendish pád Oscara Freireho a Jeremyho Hunta, keď stratil rovnováhu v pravotočivej zákrute tesne pred cieľovou rovinkou. Nasadol späť na bicykel a pokračoval v pretekoch. Neskôr ovládol päť etáp.

2013 Tour de France – 10. etapa:

V snahe predrať sa dopredu pri záverečnom špurte narazil ramenom do Holanďana Toma Veelersa a poslal ho k zemi. Mark Cavendish pokračoval bez problémov ďalej a v etape obsadil 3. miesto.

2014 Tour de France – 1. etapa:

Britský pretekár bol na domácej pôde, kde sa v ten rok začínali slávne preteky, zrejme premotivovaný. V záverečnom špurte sa chcel prebojovať vpred, a tak sa hlavou a ramenom oprel o Austrálčana Simona Gerransa. Obaja skončili na zemi, Cavendish musel pre zlomenú kľúčnu kosť ukončiť pôsobenie na Tour.

Cavendish sa bál o život, rozhodcov za vylúčenie Sagana pochválil. Potom poslal zvlášny odkaz

2016 Olympijské hry v Riu, dráhová cyklistika:

Mark sa na chvíľu vrátil ku koreňom na cyklistickú dráhu. Vo viacboji si vybojoval striebornú medailu napriek tomu, že pri jednom zo súbojov poslal k zemi Sang-huna Parka z Južnej Kórey. „Samozrejme, že to bola moja chyba,“ priznal Cavendish po pretekoch. Medaila z olympiády mu však ostala.

Autor: tt, foto Getty images
Galéria (1)