VIDEO Tour poriadne ničí pretekárov: Líder Froome sa zranil na najintímnejšom mieste

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

PARÍŽ - Len málokto si uvedomuje, akým náročným športom cyklistika vlastne je. Na 104. ročníku znepríjemňuje život jazdcom do veľkej miery dážď. Spôsobuje jeden ťažký pád za druhým. Presvedčil sa o tom hviezdny Chris Froome (32), ktorý nepríjemne spadol ešte počas 2. etapy. Odnieslo si to jedno z najcitlivejších miest na jeho tele.

VIDEO Trest pre Sagana je extrémny. Zábery to ukázali jasne a odborníci súhlasia

Hneď prvá etapa najprestížnejších cyklistických pretekov sa stala osudnou pre Alejandra Valverdeho, ktorý patril medzi favoritov na celkový triumf. Po páde si spôsobil niekoľko zlomenín, v dôsledku ktorých nemohol na Tour pokračovať. Skončil dokonca pod skalpelom, keď mu museli operovať roztrieštené jabĺčko a členkovú kosť.

VIDEO: Sagan opustil Francúzsko. Čo povedal pred smutným odchodom z Tour?

Dážď neutíchol ani počas druhej etapy. Ostré zákruty pripomínali jazdcom klzisko. 30 kilometrov pred cieľom to prišlo. Na mokrej vozovke spadlo hneď niekoľko z nich. Na zemi sa v klbku ocitli aj elitní pretekári Chris Froome a Romain Barbet. Obhajca minuloročného triumfu sa nezaobišiel bez zranení. Líder tímu Sky si udrel chrbát a odral nepríjemné miesto, ktoré ho môže v ďalších etapách limitovať.

„Stále usmievavý. Ďakujem za všetky odkazy, stratil som len trochu kože,“ tlmil obavy Brit bezprostredne po skončení pretekov na Twitteri.

Napriek odretému zadku sa ešte zvládol vrátiť do pelotónu a zachraňovať, čo sa len dalo. Jeden z jeho kolegov okomentoval celú nepríjemnú situáciu. „Pelotón zrazu zabrzdil a mňa zrazili jazdci za mnou. Nič neobvyklé, som v poriadku. Dúfam, že sa dobre vyspím. Nehoda nie je nikdy dobrou správou, ale mohlo to byť horšie. Mám bolesti, ale to je normálne, keď havarujete v rýchlosti 50 kilometrov za hodinu," povedal jazdec stajne AG2R-La Mondiale.

Autor: lum, foto Twitter, Reuters