Brúsi si Sagan zuby na najväčší úspech? Tourminátorova odpoveď pred štartom TdF vás zarazí

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA – Všetky oči cyklistických priaznivcov už oddnes hľadia len na trať slávnej Tour de France. Chýbať nebude ani najlepší cyklista súčasnosti Peter  Sagan (27). Jeho cieľ je jasný. Vyrovnať rekord a získať šiesty zelený dres v bodovacej súťaži. Nemá aj väčšie ambície?

Tourminátorove výkony v členitom teréne na pretekoch Okolo Švajčiarska sú predzvesťou toho, že by sa mu to mohlo podariť.

Je lepšie pred Tour vyhrať nejaké etapy. Veľa ľudí hovorí, že nie je dobré vyhrať pred veľkými a dôležitými pretekmi, pretože vás všetci sledujú. Ja hovorím, že je to lepšie, nejaké to víťazstvo navyše. Dúfam však, že stále nie som fyzicky pripravený na 100 percent. Dúfam, že o týždeň na tom budem lepšie. Ak som totiž teraz na vrchole formy, potom to je naozaj zlé,“ prezradil niečo z prípravy počas pretekov vo Švajčiarsku rodák zo Žiliny.

FOTO Tohtoročná Tour je ako stvorená pre Sagana: Môže vyhrať až 11 etáp!

 

Šéf našej cyklistiky o Saganovi pred Tour: Takto som ho ešte nevidel

Dvojnásobný majster sveta je fenoménom dnešnej cyklistickej doby. Dokáže to odpáliť v špurte, ale i krátkodobo zabrať v kopcoch. Priaznivci cyklistiky sa však čoraz častejšie pýtajú, kedy sa mu podarí triumfovať v celkovej klasifikácii Tour de France. Žlté tričko už mal na sebe počas dvoch etáp na TdF pred rokom. To však bolo všetko.

Saganovo veľké gesto fanúšikom: Teraz máte jedinečnú šancu opýtať sa ho na čokoľvek

 

VIDEO Sagan sa nepára ani s vlastnými. Skritizoval kolegu, dostal nečakaný úder

Má teda Tourminátor šancu ovládnuť Tour de France? „Na to nie som fyzicky stavaný,“ odpovedal pre Tages Anzeiger pred pár dňami Sagan. Aby mohol bojovať s mušími váhami Frooma, Porteho či Majku v kopcoch Álp a Pyrenejí, tak by potreboval zhodiť niekoľko kíl. „Iba ak by som zhodil päť kíl... Ale teraz som spokojný sám so sebou,“ uzavrel debatu jazdec Tímu Bora-Hansgrohe.

Sagan zabojuje na Tour de France o vyrovnanie rekordu: Nezastavila ho ani zmena pravidiel

Autor: mtr, foto TASR
Galéria (1)