Nadvláda pokračuje. Kittel má už piaty triumf, Bora prišla o víťazstvo krátko pred cieľom

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

PAU 12. júla (SITA) - Nemecký cyklista Marcel Kittel je naďalej suverénom rýchlych koncoviek etáp na 104. ročníku Tour de France. Kittel ukázal všetkým súperom chrbát aj v stredajšej 11. etape, ktorú ste mohli sledovať ONLINE na Šport24.sk

 Za Kittelom skončil druhý Holanďan Dylan Groenewegen (LottoNL-Jumbo) a tretí Nór Edvald Boasson Hagen (Dimension Data). Štvrté miesto zostalo pre Austrálčana Michaela Matthewsa (Sunweb), ktorý opäť výraznejšie zaostal za Kittelom v boji o zelený dres.

Druhá obrovská rana pre Saganov tím na Tour: Najhorší scenár sa naplnil

Nenáročný profil nahrával šprintérom a tiež tradičnému úniku, do ktorého sa vydalo trio Marco Marcato (UAE Emirates), Maciej Bodnar (Bora-Hansgrohe) a Frederik Backaert (Wanty - Groupe Gobert).

Tridsať kilometrov pred cieľom sa náskok tria vpredu zmenšil na polminúty, a to bol signál pre skvelého časovkára Bodnara, aby to skúsil v sóloúniku. Tradičný pomocník Petra Sagana na TdF zakrátko mal náskok 1:20 min a smeroval za etapovým triumfom. Dlho to pre neho vyzeralo nádejne, 10 km pred páskou mal ešte k dobru 40 sekúnd.

Bodnar sa vrútil sám aj do záverečných 3 km, ale to mu už zjavne ubúdali sily. V záverečnom technicky náročnom kilometri po prejazde pravotočivej zákruty 300 m pred cieľom sa jeho odvážny pokus skončil a ťažko skúšaný tím Bora-Hansgrohe prišiel o možnosť etapového víťazstva. Záver patril, ako už tradične, Marcelovi Kittelovi.

Dvadsaťdeväťročný Kittel vyhral piatu etapu v tohtoročnej edícii TdF a štrnástu celkovo, čím sa už o dve etapové prvenstvá dostal pred krajana Erika Zabela. Jediný, kto v šprinte na rovine zdolal v tohtoročnej edícii "Starej dámy" Marcela Kittela, bol v 4. etape Francúz Arnaud Démare. Ten však už v pelotóne TdF nefiguruje (nedošiel v časovom limite do cieľa 9. etapy).

Lídrom pretekov naďalej zostal Brit Christopher Froome (Sky) s náskokom 18 sekúnd pred Talianom Fabiom Aruom (Astana) a 51 sekúnd pred Francúzom Romainom Bardetom (AG2r La Mondiale).

Vo štvrtok čaká na pelotón TdF prvá z dvoch pyenejských etáp z Pau do Peyragudes (214,5 km) so šiestimi kategorizovanými stúpaniami vrátane "výšľapu" na Port de Bal?s (1 755 m), ktorá je prémiou špeciálnej HC kategórie.

Začiatok online prenosu:
12. 07. 2017, 13:05

 

11. etapa: Eymet - Pau

 

Obnoviť

Z našej strany je to na dnes všetko. Ďakujeme vám za pozornosť. Tour de France pokračuje ďalším dielom zajtra, presúvame sa do Pyrenejí, kde sa k slovu dostanú pretekári na celkové poradie.

V typickej tranzitnej etape sa odohrali tri pády. Do každého z nich sa zaplietol pretekár na celkové poradie – Jakob Fuglsang, Romain Bardet a Alberto Contador. Všetci však etapu nakoniec dokončili v hlavnom balíku.

Záver jedenástej etapy ozvláštnil fantastickým útokom Maciej Bodnar, ktorý po pobyte v celodennom úniku nastúpil 24 kilometrov pred cieľom, pokračoval sám a pelotón ho dostihol až tristo metrov pred cieľom.

V samotnej šprintérskej koncovke si po ďalšie víťazstvo prišiel suverén aktuálneho ročníka Marcel Kittel.

Top 5 dnešnej etapy

1. Marcel Kittel
2. Dylan Groenewegen
3. Edvald Boasson Hagen
4. Michael Matthews
5. Dan McLay

Marcel Kittel predviedol svoj typický špurt na tohtoročnej Tour de France. Bez tímového vláčika nastúpil zozadu a na jeho neskutočné zrýchlenie nedokázal nájsť nikto odpoveď. Nemecký cyklista je tento rok v šprintérskych dojazdoch jednoducho famózny!

11. etapa 104. ročníka Tour de France sa skončila.

Cieľ min

Michael Matthews obsadil štvrtú pozíciu, André Greipel finišoval až ako siedmy.

Cieľ min

Nemecký šprintér bol opäť v špurte najrýchlejší a mohol oslavovať ešte pred prechodom cieľovou páskou! Na druhom mieste skončil Dylan Groenewegen, tretí bol Edvald Boasson Hagen.

Cieľ min

Marcel Kittel sa teší z piateho etapového triumfu na 104. ročníku Tour de France!

Cieľ min

Únik Macieja Bodnara sa skončil až zhruba tristo metrov pred cieľom! Malou satisfakciou pre Poliaka môže byť aspoň zisk červeného čísla pre najbojovnejšieho pretekára etapy.

1 min

Vstupujeme do posledného kilometra. Bodnar stále na čele, ale pelotón už má za chrbtom.

2 min

Zdeněk Štybar sa toho ujal na čele balíka. Kittel tam má okrem neho k dispozícii ešte jedného pretekára z Quick-Step Floors.

3 min

Bodnar stále bojuje a na čele etapy má k dobru momentálne šestnásť sekúnd.

4 min

Na absolútne čelo sa vysunul aj francúzsky tím Direct Énergie.

5 min

Maciej Bodnar už má toho po celodennom úniku dosť. Jeho individuálny atak bol veľkým osviežením priebehu etapy, ale o chvíľku sa zrejme skončí.

7 min

Po strate Rafala Majku a Petra Sagana sa Bora-Hansgrohe prezentuje takouto veľmi sympatickou a odvážnou snahou Bodnara, ktorý má pred pelotónom náskok tridsiatich sekúnd.

8 min

Na špici balíka tvrdo pracuje Quick-Step Floors, ktorý má, pochopiteľne, eminentný záujem, aby etapa vyvrcholila hromadným dojazdom.

10 min

Desať kilometrov pred cieľovou čiarou má Bodnar pred pelotónom náskok štyridsiatich sekúnd.

12 min

Na tvárach cyklistov, ktorí pracujú na špici pelotónu, je vidieť, že ich to poriadne bolí. Súperiť na diaľku s takým tempárom, ako je Maciej Bodnar, nie je vôbec jednoduché.

14 min

Na likvidácii Bodnarovho náskoku pracuje Quick-Step Floors a Lotto Soudal.

16 min

Bodnar udržiava svoj náskok okolo hranice 50 sekúnd.

18 min

Contador je späť v pelotóne, zdá sa, že bez vážnejších zdravotných následkov.

20 min

Alberto Contador je späť na bicykli a za pomoci jedného tímového kolegu sa chce vrátiť späť do pelotónu. Oveľa horšie dopadol ten pád pre dalšieho Contadorovho tímového kolegu Michaela Gogla.

21 min

Pozor, je tu ďalší pád! Zaplietla sa doň trojica pretekárov tímu Trek-Segafredo vrátane Alberta Contadora.

22 min

Bodnar by mal mať po tomto ataku zabezpečené červené číslo pre najbojovnejšieho jazdca etapy.

24 min

Maciej Bodnar má v porovnaní s pelotónom k dobru minútu a dvadsať tri sekúnd. Frederik Backaert a Marco Marcato sa zatiaľ zaradili do pelotónu.

26 min

Poľský cyklista do toho šliapol. Trošku si tak opakuje to, čo pred rokom takisto v jedenástej etape predviedol s Petrom Saganom, Chrisom Froomeom a Geraintom Thomasom.

28 min

28 kilometrov pred cieľom sa zdvihol zo sedla Maciej Bodnar, ktorý so svojimi tempárskymi schopnosťami poľahky unikol kolegom z úniku dňa!

29 min

Rýchlosť hlavného balíka momentálne presahuje hranicu 50 kilometrov. Pelotón už má unikajúcu trojicu na dohľad, jej náskok je len polminútový.

31 min

Najpočetnejšie zastúpenie spomedzi šprintérskych tímov má v popredí pelotónu Lotto Soudal. Prehovorí dnes André Greipel výraznejšie do bitky o víťazstvo?

34 min

Frederik Backaert, Marco Marcato a Maciej Bodnar sú stále na čele etapy. Ich náskok je udržiavaný pod hranicou jednej minúty. Na ich pohltenie má ešte balík dostatok času.

37 min

Športový manažér Astany Dimitrij Fofonov povedal pre FranceTelevisions: „Odstúpenie Catalda je pre nás veľkou stratou, bol to kľúčový jazdec, ktorý mal mať v horách dôležitú rolu. Pokiaľ ide o Fuglsanga, zápästie, ktoré si dnes poranil, už mal predtým zlomené. Bolí ho, v cieli posúdime vážnosť zranenia.“

40 min

V popredí pelotónu sa pohybujú dresy tímu Movistar s Nairom Quintanom, ktorý sa takto snaží eliminovať riziko pádu. Aj keď padnúť to, samozrejme, môže aj v prednej časti balíka.

43 min

Tempo balíka je stále pod kontrolou tímov Lotto Soudal, Quick-Step Floors a Kaťuša Alpecin. Odstup na trojčlennú vedúcu skupinu kontinuálne klesá.

44 min

Francúzsky cyklista Arthur Vichot je za pelotónom ošetrovaný. Pri páde utrpelo zranenie jeho ľavé koleno.

45 min

Priebežné poradie tímovej súťaže

1. Sky 127H 28' 25''
2. AG2R La Mondiale + 07' 12''
3. Astana + 26' 17''
4. Trek-Segafredo + 27' 26''
5. Movistar + 38' 14''

47 min

Únik má momentálne k dispozícii náskok minúty a tridsiatich sekúnd.

50 min

V kolóne za pelotónom sa nachádza aj Romain Bardet, takže aj on bol súčasťou pádu. Späť do hlavného poľa mu pomáhajú tímoví kolegovia. Bardet, ktorý je tretím mužom celkovej klasifikácie, si rozcvičoval pravé zápästie. Takisto musel meniť bicykel.

51 min

V dnešnom druhom páde boli zainteresovaní aj Matthews, Colbrelli, Araširo a Arthur Vichot.

53 min

Náskok vedúceho tria klesol pod hranicu dvoch minút. Rozdelenie pelotónu po páde bolo len chvíľkové, hlavný balík jazdí opäť pokope.

53 min

Horská prémia 4. kategórie na Côte d'Aire-sur-l'Adour

1. Frederik Backaert (Wanty–Groupe Gobert) 1 bod

55 min

Rýchlostná prémia v Aire-sur-l'Adour

1. Marco Marcato, 20 bodov
2. Frederik Backaert, 17
3. Maciej Bodnar, 15
4. Alexander Kristoff, 13
5. Michael Matthews, 11
6. Marcel Kittel, 10
7. André Greipel, 9
8. Sonny Colbrelli, 8
9. Philippe Gilbert, 7
10. Zdenek Stybar, 6
11. Fabio Sabatini, 5
12. Ramon Sinkeldam, 4
13. Christian Knees, 3
14. Michal Kwiatkowski, 2
15. Sergio Henao, 1

57 min

V pelotóne sa udial druhý pád dnešného dňa, ktorý hlavný balík rozdelil na dve polovice.

58 min

Frederik Backaert získal jeden bodík do súťaže o bodkovaný dres za prvé miesto na horskej prémii štvrtej kategórie.

59 min

Marcel Kittel prešiel rýchlostnou prémiou s prehľadom, bez výraznejšieho zrýchlenia skončil hneď za Michaelom Matthewsom.

60 min

V špurte hlavného balíka prejavili najväčší záujem o celkové štvrté miesto na tejto prémii Michael Matthews a Alexander Kristoff. Tesne ho získal nórsky šprintér Kaťuše Alpecin.

61 min

Vedúca skupina na rýchlostnej prémii nebojovala o prvú priečku, po dvadsať bodov si prišiel Marco Marcato.

66 min

Únik sa už pomaly blíži k obom prémiám dnešnej etapy. Rýchlostná prémia a horská prémia štvrtej kategórie sú od seba vzdialené len tri kilometre.

69 min

Rozdiel medzi vedúcou trojicou a pelotónom sa zásadne nemení, momentálne má hodnotu dvoch minút a tridsiatich sekúnd.

71 min

42,5 kilometra. Toľko prešli cyklisti z úniku za tretiu hodinu dnešnej etapy.

75 min

Súčasťou pádu, ktorý sa stal osudným pre jeho tímového kolegu Daria Catalda, bol aj jeden z lídrov tímu Astana Jakob Fuglsang. Piaty muž celkového poradia je späť v pelotóne a práve si necháva ošetrovať ľavú ruku.

78 min

Priebežné poradie klasifikácie jazdcov do 25 rokov (biely dres)

1. Simon Yates (Orica-Scott) 42H 29' 30''
2. Louis Meintjes (UAE) + 02' 58''
3. Pierre-Roger Latour (AG2R) + 03' 28''
4. Emanuel Buchmann (Bora-Hansgrohe) + 06' 44''
5. Martin Guillaume (Wanty–Groupe Gobert) + 13' 21''

82 min

V popredí pelotónu je veľmi dobre sformovaný tím Lotto Soudal. André Greipel disponuje na 104. ročníku najlepším šprintérskym vláčikom, no tímovú podporu zatiaľ nedokázal premeniť na etapový vavrín. Šancu zmeniť to má v dnešnej koncovke.

84 min

Frederik Backaert aj vďaka dnešnému pôsobeniu vo vedúcej skupine už prekročil hranicu 500 kilometrov odjazdených v úniku na tohtoročnej Tour de France.

86 min

Aktualizujeme informáciu o náskoku trojčlennej vedúcej skupiny. Ten má momentálne hodnotu dvoch minút a tridsiatich troch sekúnd.

88 min

Degenkolb je späť v pelotóne. Vyzerá to tak, že tento pád na ňom nezachoval následky.

89 min

32-ročný cyklista Astany Dario Cataldo si pri páde zlomil zápästie a Tour de France 2017 sa preňho skončila.

90 min

John Degenkolb sa už snaží doskočiť si späť do hlavného balíka. Pre Nemca je to určite nepríjemná situácia, teraz vynaložené sily mu môžu chýbať v samotnom závere.

92 min

Pád dopadol najhoršie pre jedného cyklistu Astany, ktorý ostal sedieť na vozovke. Vyzerá to na problémy so zápästím.

93 min

Súčasťou pádu bol napríklad aj John Degenkolb, pre ktorého to nie je prvá kolízia na aktuálnom ročníku Starej dámy.

94 min

Po úniku prešiel tzv. bufetom, kde si cyklisti berú balíčky s jedlom, už aj hlavný balík, v ktorom sa odohrala kolízia.

97 min

V zábere televíznych kamier sme zaznamenali aj slovenského maséra Maroša Hlada, pracujúceho pre Bora-Hansgrohe, ktorý ma pripravené balíčky s jedlom pre pretekárov nemeckého zoskupenia.

100 min

Za Quick-Step Floors teraz pracuje na kontrolovaní úniku belgický cyklista Philippe Gilbert, ktorý vystriedal Juliena Vermota.

103 min

Na trati nič nové. Na špici pelotónu sa pri udávaní tempa pelotónu stále strieda po jednom pretekárovi z tímov Lotto Soudal, Kaťuša Alpecin a Quick-Step Floors, ktorí držia náskok trojčlenného úniku približne na úrovni dvoch minút.

106 min

Priebežný líder celkovej klasifikácie Chris Froome dnes oslavuje jubileum. Absolvuje totiž 50-tu etapu na Tour de France v žltom drese, čím vyrovnal zápis päťnásobného francúzskeho víťaza Jacquesa Anquetila. „Je to sen – byť 50-ty deň v žltom tričku a vyrovnať sa Jacquesovi Anquetilovi,“ povedal pre letour.com. Čo sa týka dnešnej etapy, jeho cieľom je prežiť ju bezpečne a bez problémov v pelotóne a šetriť energiu na zajtrajšok.

109 min

Medzi pelotónom a vedúcou trojčlennou partiou je aktuálne rozdiel dvoch minút.

110 min

Marco Marcato, Maciej Bodnar a Frederik Backaert absolvovali počas druhej hodiny dnešného pretekania 41,2 kilometra.

115 min

Marcato a Backaert boli chvíľku na čele osamotení. Maciej Bodnar zaostal, nevedno, či pre nejaké technické problémy, alebo si bol odskočiť na malú potrebu. V každom prípade je už späť v čelnej skupinke.

122 min

Tretím do partie v úniku je Marco Marcato. Skúsený taliansky pretekár sa pozná s obidvomi spolubojovníkmi z úniku, keďže svojho času boli tímovými kolegami s Bodnarom a neskôr aj s Backaertom.

125 min

Momentálne má náskok trojčlennej vedúcej skupiny hodnotu troch minút a tridsiatich sekúnd.

130 min

Tempo pelotónu určuje stále rovnaká trojica cyklistov. Odstup hlavnej skupiny je stabilizovaný.

133 min

Do dnešného úniku sa vydal aj Maciej Bodnar z Bora–Hansgrohe, ktorá zažíva veľmi smolnú Tour de France. V pretekoch už nepokračujú jej lídri Rafal Majka a Peter Sagan. Poľského cyklistu Macieja Bodnara zrejme nemusíme priaznivcom Petra Sagana predstavovať. Je to jeho dlhodobý spolujazdec, ktorý sa s ním z Cannondaleu sťahoval do Tinkoffu a potom s ním zamieril aj do Bory. Vynikajúci tempár a časovkár pomohol vlani Petrovi Saganovi vyhrať jedenástu etapou Tour, keď štvorica v zložení Sagan, Bodnar, Froome a Thomas zavelila desať kilometrov pred cieľom šprintérskej etapy do útoku a svoj prekvapivý únik dotiahla až do cieľa, kde o víťazstvo špurtoval proti Saganovi Froome. Žilinský rodák sa radoval zo svojho šiesteho triumfu na Starej dáme, ktorým urobil veľký krok k zisku piateho zeleného dresu.

136 min

Priebežné poradie vrchárskej klasifikácie (bodkovaný dres)

1. Warren Barguil (Sunweb) 60 bodov
2. Primož Roglič (LottoNL-Jumbo) 30 bodov
3. Alexis Vuillermoz (AG2R) 27 bodov
4. Daniel Martin (Quick-Step Floors) 23 bodov
5. Bauke Mollema (Trek-Segafredo) 18 bodov

139 min

Náskok úniku v týchto chvíľach stále klesá. Šprintérske tímy stiahli ďalšiu polminútu.

141 min

Práca cyklistu Kaťuše na špici hlavného balíka sa prejavila ďalšou redukciou straty pelotónu na čelnú trojicu. Tá má momentálne k dobru menej ako tri minúty.

142 min

Na udávaní tempa hlavného balíka sa spoločne s Julienom Vermotom a Larsom Bakom podieľa už aj pretekár zoskupenia Kaťuša Alpecin Tiago Machado.

145 min

Náskok čelnej skupinky opäť klesol, aktuálne sa pohybuje na úrovni troch minút a tridsiatich sekúnd.

149 min

Tempo vedúceho tria teraz udáva Frederik Backaert, ktorý participuje už na treťom úniku v aktuálnej edícii Starej dámy. 27-ročný Belgičan prezentuje vpredu farby belgického tímu Wanty–Groupe Gobert.

152 min

Náskok úniku atakoval pred niekoľkými kilometrami hranicu piatich minút, teraz klesol pod štyri minúty.

155 min

Backaert, Marcato a Bodnar prešli za úvodnú hodinu jedenástej etapy 43,6 kilometra.

158 min

Za domestikmi Marcela Kittela a Andrého Greipela, ktorí udávajú tempo pelotónu, je zoradený kompletný tím Sky. Jeho chvíle na špici hlavnej skupiny prídu zajtra, keď je na programe prvá pyrenejská skúška.

162 min

Klasická rovinatá etapa sa vyvíja presne podľa predpokladov. Cyklisti v balíku šliapu do pedálov v pokojnom tempe, na čele etapy je trojica cyklistov, ktorí sú si zrejme vedomí, že ak sa nič špeciálne nestane, svoju snahu až do cieľa nedotiahnu.

165 min

Rozdiel medzi pelotónom a trojicou unikajúcich cyklistov je v tejto fáze etapy stabilizovaný okolo štyroch minút a tridsiatich sekúnd.

170 min

Priebežné poradie bodovacej súťaže (zelený dres)

1. Marcel Kittel (Quick-Step Floors) 275 bodov
2. Michael Matthews (Sunweb) 173 bodov
3. André Greipel (Lotto Soudal) 150 bodov
4. Alexander Kristoff (Kaťuša Alpecin) 140 bodov
5. Sonny Colbrelli (Bahrain-Merida) 89 bodov

172 min

Náskok úniku sa momentálne pohybuje okolo hranice štyroch minút a tridsiatich sekúnd.

177 min

Medzi vyzývateľov Marcela Kittela by mal v závere dnešnej etapy patriť aj jeho krajan John Degenkolb. Muž, ktorý počas svojej kariéry obsadil už šesťkrát druhé miesto v etape, no víťazstvo na Tour de France mu zatiaľ uniká, pre letour.fr povedal: „Včera som predviedol dobrý šprint. Moja forma sa po páde, ktorý som mal, zlepšuje a včera som to ukázal. Kittel je však momentálne neporaziteľný, aj keď veci sa môžu na Tour rýchlo zmeniť. Dnes to môžu byť odlišné, ak budeme mať bočný vietor. Finále je veľmi technické s množstvom kruhových objazdov a zákrut. Kľúčová bude dobrá pozícia.“

180 min

Marco Marcato, Maciej Bodnar a Frederik Backaert navýšili svoj náskok nad hranicu štyroch minút.

185 min

Únik kontroluje rovnako ako včera Julien Vermote (Quick-Step Floors), s touto úlohou mu pomáha Lars Bak (Lotto-Soudal).

188 min

Priebežné poradie celkovej klasifikácie (žltý dres)

1. Chris Froome (Team Sky) 42H 27' 28''
2. Fabio Aru (Astana) + 00' 18''
3. Romain Bardet (AG2R) + 00' 51''
4. Rigoberto Uran (Cannondale Drapac) + 00' 55''
5. Jakob Fuglsang (Astana) + 01' 37''
6. Daniel Martin (Quick-Step Floors) + 01' 44''
7. Simon Yates (Orica-Scott) + 02' 02''
8. Nairo Quintana (Movistar) + 02' 13''
9. Mikel Landa (Team Sky) + 03' 06''
10. George Bennett (LottoNL-Jumbo) + 03' 53''

191 min

Na čelo pelotónu poslali po jednom pretekárovi tímy Quick-Step Floors a Lotto Soudal. Náskok vedúcej trojice sa stabilizoval na úrovni troch minút a tridsiatich sekúnd.

194 min

Atmosféra v hlavnom balíku je pokojná, avšak v porovnaní s úplne prvými kilometrami po štarte sa teraz jeho tempo predsa len trošku zvýšilo.

196 min

Unikajúci pretekári majú k dispozícii náskok troch minút.

199 min

Môžeme konštatovať, že Bodnar, Marcato a Backaert sú aktérmi dnešného úniku dňa. V pelotóne sa nejde, čelná trojica si buduje náskok.

202 min

Na začiatku jedenástej etapy zaútočila trojica Marcato (UAE), Bodnar (Bora), Backaert (Wanty).

11. etapa 104. ročníka Tour de France odštartovala.

Všetkým priaznivcom cyklistiky prajeme príjemné stredajšie popoludnie. Vítame vás pri sledovaní priameho prenosu z ďalšej etapy 104. ročníka Tour de France.

Jedenásty diel aktuálnej edície najslávnejších cyklistických pretekov sveta meria 203, 5 kilometra a pelotón prevedie z Eymet do Pau.

Marcel Kittel prevalcoval konkurenciu

Po kráľovskej horskej etape, ktorá sa stala pohrebiskom nádejí viacerých cyklistov vrátane Richieho Porta a Rafala Majku (z pretekov ich vyradili následky pádov) či Arnauda Démara, ašpirujúceho na zisk zeleného dresu pre víťaza bodovacej súťaže (neprišiel do cieľa v stanovenom časovom limite), mali pretekári k dispozícii deň voľna. Do súťažného kolotoča sa vrátili typickou tranzitnou etapou, na ktorej štart sa už nepostavil Juraj Sagan. Pre staršieho zo súrodeneckej dvojice Saganovcov sa Tour de France skončila takisto pre nesplnenie časového limitu na príchod do cieľa extrémne náročnej deviatej etapy.

Desiata etapa 104. ročníka mala očakávaný priebeh a po pokojných hodinách v sedle ju cyklisti zakončili súbojom o víťazstvo v hromadnom dojazde. Marcel Kittel v ňom potvrdil, že je najrýchlejším cyklistom pelotónu, keď absolútne dominantným triumfom deklasoval konkurenciu. Nemecký rýchlik zaznamenal štvrté víťazstvo na tohtoročnej Tour a jeho náskok na čele súťaže o zelený dres vzrástol na 102 bodov.

Ďalšia rovinatá etapa dovedie pelotón k Pyrenejám

Jedenásta etapa 104. ročníka Starej dámy ponúka rovinatý profil s jedinou horskou prémiou štvrtej kategórie. Trať je nastavená na ďalšiu hromadnú koncovku, v ktorej sa šprintéri, ako André Greipel, Nacer Bouhanni, Alexander Kristoff a ďalší, budú snažiť nájsť recept na porazenie Marcela Kittela. Nemecký pretekár tímu Quick-Step Floors je znovu najväčším favoritom na etapový vavrín.

Cyklisti na celkové poradie očakávajú od jedenástej etapy pokojný priebeh a ničím nekomplikovaný presun do mesta Pau, ktoré je akousi bránou do Pyrenejí. Pau je nielen cieľovým mestom dnešnej etapy, ale aj dejiskom štartu tej zajtrajšej, v ktorej sa odohrá prvé pyrenejské zápolenie vrchárov.

Rýchlostná a horská prémia 11. etapy

142,5 km na trati – rýchlostná prémia AIRE-SUR-L'ADOUR

145,5 km na trati – horská prémia štvrtej kategórie – Côte d'Aire-sur-l'Adour, 1,2 kilometra dlhé stúpanie s priemerným sklonom 4,2%

Vítame Vás pri on-line prenose. Udalosť sa začne o 13:05.

Autor: SITA, foto Getty images