Športový riaditeľ Bory Ján Valach pred Tour: Šťastie tímu prinesie náramok od dcéry

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

Na linke Bratislava – Düsseldorf Juraj Vnuk

Stal sa už neoddeliteľnou súčasťou slovenskej enklávy v nemeckom celku Bora – Hansgrohe. Ján Valach (43) z pozície športového riaditeľa verí v úspešnú premiéru tímu na „Starej dáme“. Keďže štart tohtoročnej Tour je v Düsseldorfe, lepší úvod si Saganovci nemohli ani priať. Viac už prezradil Valach v rozhovore pre Šport24.sk.

Začína sa Tour de France. Sagana čakajú komplikácie hneď na úvod

Pred štartom Tour de France cítite miernu nervozitu?

- Zatiaľ je to pohoda. Máme za sebou veľa pretekov, pripravovali sme sa celý čas a keď sa ide na takýto väčší podnik, tak nemôžeme očakávať nič iné ako fantastickú organizáciu na každom kroku. Žiadnu nervozitu nepociťujem, zrejme len príde.

Nemci sú známi chirurgickou presnosťou a zmyslom pre detail. Tímová pohoda je v Bora – Hansgrohe takmer ideálna?

- Spolu sme celý rok, všetci jazdci sú pripravení a Tour de France je motivácia sama o sebe. Všetko funguje výborne, tá správna horúčka len príde. Vieme, že sme doma. Je pekné štartovať Tour vo vlastnej krajine.

Ako odhadujete šance Petra Sagana? Koľko etáp môže vyhrať?

- Je zbytočné o tom hovoriť dopredu. Každý tím chce dosiahnuť maximum a aj my vieme, čo je našou prioritou. Musíme ísť deň za dňom a potom sa všetko vykryštalizuje.

Ako vnímate zaradenie Juraja Sagana na Tour?

- S Jurom som bol prakticky na všetkých pretekoch, od klasík si držal miesto v tíme a dokázal k tomu pridať výsledok navyše. Som veľmi rád, že dostal túto možnosť, aby ukázal svoj potenciál.

Saganovci vykričali tvrdú pravdu o slovenskej cyklistike: Toto je poriadne čudné a smutné

Je to aj psychologický ťah, aby sa Saganovci navzájom potiahli?

- Bola by chyba uprednostňovať ľudí, ktorých máme radšej aj my. Juro nie je na Tour preto. On patrí do tímu. Samozrejme, Petrova pohoda počas celých pretekov bude určite väčšia. Aj keď si ju dokáže spraviť aj sám, čo dokázal po minulé roky.

Máte so sebou nejaký talizman pre šťastie?

- Čakajú nás ťažké týždne. Každý verí na určité veci a má niečo svoje, ja mám od dcéry na ruke žltý náramok. Celý čas ho budem mať na ruke, hádam nám prinesie šťastie. Avšak špeciálne som na Tour nič extra nevymýšľal, bude to hlavne o tvrdej drine.

Autor: Šport24.sk, foto archív J.V.
Galéria (2)