Tour má prvý škandál: Známy cyklista si zavaril sexistickou poznámkou o hosteskách

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

DÜSSELDORF - Belgický cyklista Jan Bakelants rozpútal vyjadreniami na adresu príťažlivých hostesiek ešte pred štartom Tour de France veľký škandál. Tridsaťjedenročný pretekár svoje slová následne oľutoval.

VIDEO: Sagan nechtiac "vyrobil" kuriózny moment. Toto na Tour ešte nezažili

Krásne ženy sú neoddeliteľnou súčasťou najslávnejších cyklistických pretekov na svete, ale aj mnohých ďalších športových udalostí. Na Tour de France hostesky po každej etape dekorujú najlepších a pohybujú sa v zákulisí. Sexi dievčatá dotvárajú atmosféru slávneho podujatia a s ich udobrovaním bude mať čo robiť Jan Bakelants.

Cyklista tímu AG2R La Mondiale sa v rozhovore pre belgické médium Het Laatste Nieuws vyjadril aj k tomu, ako sa pretekári vyrovnávajú s trojtýždennou sexuálnou abstinenciou. Ich denný program je poriadne nahustený a okrem krútenia pedálmi nemajú na voľnočasové aktivity takmer žiadny čas. Bakelants sa snažil poňať odpoveď vtipne, no trafil vedľa.

„Poruke sú vždy pódiové hostesky... zbalil by som si so sebou balíček kondómov, pretože nikdy neviete, kde na dievčatá z pódia natrafíte,“ odpovedal Bakelants na otázku a svojimi slovami vyvolal rozhorčenie. Víťaz jednej etapy na Tour de France sa za svoje sexistické poznámky musel kajať.

„Hlboko sa ospravedlňujem všetkým, ktorých sa moje slová dotkli v humorne ladenom rozhovore. Moje vyjadrenia boli nevhodné,“ kajal sa cyklista prostredníctvom Twitteru. Nemiestne poznámky sa snažil vyžehliť aj jeho zamestnávateľ. „Videli sme rozhovor s Janom Bakelantsom, ktorý chcel byť len vtipný, no jeho slová vyzneli veľmi zle,“ napísal tím AG2R La Mondiale. Kto vie, čo Bakelantsovi na tento rozhovor povedala jeho manželka, s ktorou má malú dcérku.

Autor: pm, foto Getty images, profimedia