VIDEO Sagan po pokazenom špurte: Slová plné sklamania hovoria za všetko

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

LIÉGE – Vyzeralo to nádejne, no napokon musel Peter Sagan v cieli nedeľňajšej 2. etapy Tour de France prekúsnuť sklamanie. Čo sa stalo v záverečnom špurte?

VIDEO: Sagan siahal na víťazstvo. V závere cez neho preleteli všetci konkurenti

Rovinatá etapa podľa vyvrcholila podľa predpokladov hromadným špurtom, v ktorom si to o víťazstvo rozdali všetci TOP šprintéri. Medzi najväčších favoritov patril aj slovenský rýchlik Peter Sagan, ktorý sa na cieľovej rovinke dokonca ocitol na prvej pozícii.

Ako sa však ukázalo, bolo to príliš skoro. Jazdca tímu Bora-Hansgrohe totiž v záverečných 200 metroch prešprintovali viacerí súperi a "zatvorený" skončil až na 10. mieste.

"Dobre, že sme nespadli, to je asi jediná pozitívna vec. Šprint na záver sa mi veľmi nevydaril. Začali sme príliš skoro, išli sme proti vetru a 'preleteli' okolo nás pretekári zozadu,“ povedal Sagan pre Rádio Slovensko.

VIDEO: Sagan nechtiac "vyrobil" kuriózny moment. Toto na Tour ešte nezažili

"Kolegovia pracovali veľmi tvrdo v ťažkých podmienkach, aby ma priviedli v bezpečí do záverečného špurtu. Bohužiaľ, začal som špurtovať skoro, a potom ma zavrel Colbrelli. Nemám k tomu čo povedať. Môj šprint nebol dobrý. Ale cítim sa dobre, takže to vyskúšam aj zajtra." uviedol dvojnásobný majster sveta na svojom Facebooku.

V priebežnej celkovej klasifikácii figuruje Peter Sagan na 17. priečke s odstupom 25 sekúnd na lídra Thomasa. Jeho brat a tímový kolega z Bora-Hansgrohe Juraj obsadil v nedeľu 91. miesto a celkovo je 135. V bodovacej súťaži patrí päťnásobnému držiteľovi zeleného dresu 15. priečka so ziskom 14 bodov. Na čele je 63-bodový víťaz nedeľňajšej etapy, Nemec Marcel Kittel.

VIDEO: Hororový úvod Tour de France. Jedna z najväčších hviezd skončila na operačnom stole

"Toto víťazstvo sa nezrodilo podľa plánu. Začal som šprintovať príliš neskoro a postupne skákal od kolesa ku kolesu. Napokon mi to vyšlo a to je čosi fantastické," skonštatoval Kittel podľa oficiálneho webu letour.fr.

Autor: geli, foto Facebook
Galéria (1)