VIDEO: Podráždený Sagan poriadne zavaril redaktorovi. Takýto rozhovor ste ešte nevideli

Tagy
+ cyklistika
Tipujte s Fortunou

GENT - Slovenský cyklista Peter Sagan (27) si na prvé oficiálne víťazstvo v novom tíme bude musieť ešte počkať. Hoci sa v sobotňajšej prvej jarnej klasike Omloop Het Nieuwsblad všetko vyvíjalo podľa Saganových plánov, napokon mu triumf spred nosa ukradol jeho veľký rival, Belgičan Greg van Avermaet. Dvojnásobný majster sveta bol po pretekoch viditeľne rozladený.

VIDEO: Sagan nevyhral, no aj tak bol stredobodom. Čo vyparatil tentokrát?

Robiť rozhovor so Saganom môže byť poriadna fuška. Obzvlášť, ak preteky nedopadnú celkom podľa predstáv. Presvedčil sa o tom aj redaktor belgickej televízie. Na otázku, či o víťazstvo prišiel v poslednej zákrute, dostal od slovenského jazdca skutočne stručnú odpoveď.

Belgický novinár sa následne spýtal, či Sagan nemal na trati zdravotné problémy. „Veď nemôžem vždy víťaziť, nie? Nemal som dnes nohy na to zdolať Grega," odvetil Peter vyhýbavo. Redaktor však naďalej tvrdil, že počul o Saganovych žalúdočných ťažkostiach. „Há? Nie, to určite nie. Myslím si, že je normálne, že ľudia chodia na záchod, či nie?" uzemnil ho podráždený majster sveta, ktorý viditeľne na rozhovor nemal náladu.

VIDEO: Saganovi vyšiel taktický manéver dokonale. O víťazstvo ho obral večný rival

K priebehu závodu ešte stručne dodal: „Bolo to dobré. Mesiac som nepretekal. Dnes to vyzeralo ako kópia z minulého roka," uzavrel Sagan netradičný rozhovor. Narážal na fakt, že aj minulý rok ho na prvej jarnej klasike na belgických cestách v závere zdolal domáci Greg van Avermaet.

Autor: geli, foto Twitter
Galéria (1)