Uznávaný rozhodca opúsťa Premier League. Kuriózne momenty, pre ktoré je nezabudnuteľný

Tagy
+ 1.Anglicko + 1.Saudská Arábia
Tipujte s Fortunou

LONDÝN - Jeden z najlepších futbalových rozhodcov v anglickej Premier League Mark Clattenburg (41) už na Britských ostrovoch dopískal. Zlákala ho vidina veľkých peňazí, keď sa rozhodol pre angažmán v Saudskej Arábii. Arbiter je známy viacerými „kauzami“, ktorého ho počas kariéry sprevádzali. O týchto troch sa písalo najviac.

Finálový rozhodca Clattenburg: Elektrikár, ktorý porušil pravidlá pre koncert Eda Sheerana

1. Jazyk na uzde

Clattenburg si občas ako keby neuvedomoval, že je v pozornosti niekoľkých kamier, a nechal sa uniesť. Práve rôzne zábery ho potom usvedčia z toho, že si svoje správanie mohol trochu skrotiť. Bolo tomu tak aj vo finále Ligy majstrov medzi Atleticom Madridom a Realom Madrid.

Po súboji Yannicka Carrasca s Pepém pribehol ku obom hráčom a po chvíli sa začal hrať s jazykom. Kamery zachytili, že sa anglický rozhodca trochu odviazal a s vyplazeným jazykom sa pohral pred celým svetom.

  1. 2. Kde mám kartu?

Angličan sa vyznamenal aj v zápase Premier League, keď v súboji Readingu s Liverpoolom vybehol na druhý polčas bez vecí, ktoré rozhodca bezvýhradne potrebuje. Nemal totiž vo vrecku žiadnu kartu.

Keď chcel udeliť Dannymu Guthriemu žltú kartu, zistil to a nepozorovane zamieril k štvrtému arbitrovi, aby sa nestal ešte väčší trapas.

  1. 3. Afekt voči Ronaldovi

Vlaňajší rok bol pre Clattenburga významný, pretože okrem toho, že viedol finále anglického FA Cupu a Ligy majstrov, dostala sa mu pocta aj pri rozhodovaní finále Eura. V ňom si to rozdali Portugalčania s Francúzmi.

Za južanov nastúpil aj Cristiano Ronaldo, ktorý je známy občasným simulovaním a pri jednom zo zákrokov, po ktorom sa hviezda Realu Madrid „zvíjala“ od bolesti na trávniku, s uštipačnou grimasou vyzval kolegov, aby mu poslali nosidlá. Ronaldo sa mu po skončení finále 'odvďačil' takýmto gestom:

Autor: han, foto SITA
Galéria (1)