Šokujúce VIDEO bitky futbalových chuligánov. Po ich nájazde zostala len spúšť

Tagy
+ Ajax + Legia
Tipujte s Fortunou

VARŠAVA - Zase dali o sebe vedieť. V niektorých prípadoch je to žiaľ tak, že futbal a násilie idú dokopy. Reč je o chuligánoch, ktorí si cez najmasívnejší šport dokazujú svoju silu. Stalo sa tak aj vo Varšave, kde prišlo k stretu medzi hooligans miestnej Legie a holandského Ajaxu Amsterdam. Z baru, kde ku stretu prišlo, zostali len ruiny.

VIDEO: Weiss už na problémy s políciou nemyslí: V Katare to roztočil ako herec

Bar vo Varšave sa stal dejiskom bitky, počas ktorej nelietali len päste či stoličky, ale aj zápalné fľaše. Bar v centre poľského hlavného mesta tak aj dopadol. Kamera v bare zaznamenala hotové peklo, ktoré sa dialo v uzavretých priestoroch.

Do vlasov si skočili fanúšikovia Legie Varšava a legendárneho klubu z Amsterdamu. Podľa dostupných informácii zaútočili na asi 50-ku prívržencov Ajaxu domáci priaznivci. Podľa novín De Telegraaf sa všetko začalo tým, že do baru hádzali kamene a horiace fľaše.

Zábery odhaľujú, že išlo o poriadnu divočinu, no na prekvapenie neprišlo k žiadnemu vážnemu zraneniu. Poliaci, ktorí mali na Holanďanov zaútočiť, boli maskovaní a zahalení. „Mali so sebou aj benzín a po nájazde zostala krčma zničená,“ opísal drsný útok fanúšik Ajaxu Amsterdam. Zápas sa skončil bezgólovou remízou.

Autor: han, foto Reuters
Galéria (1)