Šoférska kauza Weissa vytočila národ: Vládne korupcia, z policajtov spravili debilov

Tagy
+ Slovensko
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Skutok sa nestal! Tak znie zatiaľ neprávoplatné rozhodnutie prokuratúry ohľadom nočnej jazdy slovenského futbalistu Vladimíra Weissa. Tento diskutabilný verdikt opäť pobúril širokú verejnosť, ktorá nie je spokojná s tým, že na Slovensku zostane opäť nepotrestané zvučné meno.

Weissovi možno zmrzne úsmev na tvári. Chystá sa nečakaný zvrat v šoférskej kauze?

A čo ste čakali, veď na Slovensku je to tak „skutok sa nestal“. No keby to bol obyčajný človiečik, tak sedí len taký frkot,“ zhodila si z očí ružové okuliare diskutujúca Danka. Vyšetrovateľ celej kauzy prokurátorovi navrhol, aby začal slovenského reprezentanta trestne stíhať. Prokurátor túto možnosť zmietol zo stola.

Aj na toto má slovenská verejnosť jasný názor: „Hanba. Peniaze majú moc.“ Alebo „Peniazmi sa prepečie všetko, aké podlé, človeku je až na vracanie, čo sa deje na Slovensku.“ A svoje v diskusiách dostáva aj spomínaný zástupca na strane zákona.

Ľuďom, ktorí vyjadrili svoje pohoršenie, je však najviac ľúto policajtov, ktorí sa opovážili zastaviť veľký Mercedes. „A čo policajt, ktorý uviedol, že ho videl šoférovať,“ ozval sa Jozef. Aj na jeho otázku nachádzajú mnohí diskutujúci jasnú a niekedy až vtipnú odpoveď. „Že by prokurátor obvinil policajta za krivé obvinenie?“ pýtal sa Jaro a Dušan naznačil ich budúcnosť: „Keďže sa skutok nestal, tak predpokladám, že policajtov vyzlečú z uniformy. Skôr si ale myslím, že sa vyzlečú z uniformy policajti sami.“

Prokuratúra vyriekla ortieľ nad Weissom: Jej rozhodnutie je jasné

Weiss si zo slovenských policajtov jednoducho vystrelil, zhoduje sa väčšina diskutujúcich: „Tí dvaja príslušníci policajnej hliadky, boli týmto rozhodnutím prokuratúry znevážení a obrátení na posmech.“

Nie však všetci idú proti hráčovi Al Gharafy. „Dobre, možno urobil chybu, ale škodu ani ujmu nikomu. Prečo ničiť športovca, ktorý nám poskytuje toľko radosti z víťazstiev našich futbalistom,“ zastáva si záložníka Anton. „Samozrejme, že človek môže vysloviť spokojnosť, že na Slovensku fungujú mechanizmy právneho štátu a keď nie je dokázané, že sa nejaký skutok stal, tak v podstate keď sa tak metaforicky povie tak sa naplnila spravodlivosť. Meno môjho klienta je očistené,“ odkázal aj diskutérom obhajca Weissa mladšieho Juraj Kuráň.

Čo sa stalo?

Muži zákona Weissa v nedeľu 2. októbra skoro ráno na Rázusovom nábreží. Mal šoférovať svoje luxusný tereniak, v ktorom sa malo nachádzať desať ľudí. Slovenský futbalový reprezentant sa odmietol podrobiť dychovej skúške aj odberu krvi. Polícia ho potom zadržala na 30 hodín do cely. Weiss však stále tvrdil, že auto nešoféroval. Podľa vyjadrenia obhajcu Kuráňa bolo obvinenie založené len na výpovedi jedného svedka, a to príslušníka polície. Z ďalších výpovedí troch svedkov vyplývalo, že Vladimír Weiss motorové vozidlo nešoféroval. To vyšetrovateľ údajne odignoroval. A okresná prokuratúra mu dala za pravdu.

Autor: mtr, foto facebook, Matej Kalina, Michal Smrčok