Nová prestrelka v slovenskom hokeji: Lintner sa pustil do Slovana, Krajči mu to nedaroval

Tagy
+ KHL + Slovan
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Aj keď má už hokejový Slovan Bratislava po sezóne, generálny manažér belasých Maroš Krajči stále úraduje. Nenechalo ho totiž chladným vyjadrenie šéfa Tipsport ligy Richarda Lintnera na adresu jediného slovenského zástupcu v KHL.

Čo sa vlastne stalo? Richard Lintner sa pre portál sport.sk vyjadril aj k pôsobeniu Slovana v prestížnej lige. „Slovan by mal prestal hrať v KHL nezmyselné zápasy proti tímom, ktorých fanúšikovia nepoznajú ani hráčov, ba ani názvy ich klubov. Síce sa v Bratislave odohrá krásne hokejové predstavenie, ale to, čo fanúšik na Slovane stráca, je pocit rivality,“ nechal sa počuť Lintner.

Říha nemal s Brustom zľutovanie: Ak chce skončiť v druhej lige, len nech pokračuje

„Pre mňa je jediné riešenie čo najrýchlejší návrat Slovana do Tipsport Ligy,” podotkol Citrón, ako znie Lintnerova prezývka. Zamyslel sa aj nad prípadným účinkovaním B-tímu belasých v našej najvyššej súťaži.

B tím Slovana hrať v Tipsport Lige nemôže, pretože by na to nemal. Prvý tím Slovana by podľa môjho názoru ligu nevyhral. Navyše, pokiaľ by ich ‚béčko’ fungovalo len výlučne na úrovni hráčov, ktorí sú na rozmedzí prvého tímu, som presvedčený o tom, že by nemalo dostatočnú kvalitu na to, aby mohlo pomýšľať na prinajhoršom stredné priečky v tabuľke,” opísal Lintner.

Späť k taxikárom. Fanúšikovia zaujali k možnému odchodu Krajčiho zo Slovana jasný postoj

Práve tieto slová donútili šéfa bratislavského klubu zareagovať. „Na tému značky, produktu a budúcnosti Slovana sa majú právo a plnú legitimitu vyjadrovať jeho majitelia, akcionári, zamestnanci a niekoľko stotisíc fanúšikov, z ktorých mnohí majú s klubom celoživotný vzťah,“ uverejnila stránka belasých hcslovan.sk vyjadrenie Maroša Krajčiho.

Generálny manažér, ktorého dni v bratislavskom klube spočítané sú už podľa zákulisných informácii spočítané, ďalej pokračoval ostrým tónom: „Nerozumiem však, odkiaľ si toto právo vzal Richard Lintner, ktorý s naším klubom nikdy nemal a nemá absolútne nič spoločné, azda okrem pravidelných žiadostí o voľné alebo zľavnené VIP-kové vstupenky, aby si mohol pozrieť vypredané zápasy Slovana v KHL.“

Autor: han, foto TASR, Michal Smrčok, Július Dubravay