Senzácia v NHL! Hossa, Pánik a Jurčo majú po sezóne

Tagy
+ Chicago + Nashville + NHL
Tipujte s Fortunou

NASHWILLE - Predátori si pochutili na jastraboch. O senzáciu sa postarali hokejisti Nashville Predators, ktorí v prvom kole play-off vyradili Chicago Blackhawks jednoznačne 4:0 na zápasy. Koniec sezóny tak majú aj traja slovenskí hráči z tímu jastrabov, útočníci Marián Hossa (38), Richard Pánik (26) a Tomáš Jurčo (24).

Hráči Chicaga prefrčali základnou časťou NHL ako nôž maslom a nič nenasvedčovalo tomu, že by im v prvom kole play-off mohli robiť borci z Nashville nejaké problémy. Lenže, stal sa pravý opak.

Predátori zaskočili favorita už na ich ľade a po dvoch prvenstvách sa séria presunula ku nim. Jastrabi si nepripúšťali skoré vypadnutie, ale dokonale rozbehnutý stroj Nashville sa nezastavil ani na domácom ľade.

VIDEO: Chicago s trojicou Slovákov si ani neškrtlo a je von z hry. Obhajca ide ďalej

Po jasnom triumfe 4:1 vo štvrtom súboji tak konečný sumár série znie, 4:0! Chicago dostalo na frak a hráči ako Toews, Kane, Hossa, Crawford, Panarin, Anisimov či Keith, tak majú po sezóne.  

„Je kruté prehrať sériu takto rýchlo...“ smútil kapitán Chicaga Jonathan Toews. „Máme v tíme veľa hráčov, ktorí zažili dlhú jazdu v play-off a mali sme potenciál ísť Ďaleko, no sme sklamaní. Tento zlý pocit by prebilo azda len to, keby sme sa nedostali do bojov o Stanley Cup,“ dodal Toews.

V tíme Blackhawks tak dohralo aj trio spod Tatier. Kým Jurčo sa po prestupe z Detroitu viac trápil ako radoval z hry, Pánik s Hossom zažili skvelú sezónu. Prvý menovaný si vytvoril so 44 bodmi svoje maximum v NHL a v lete si môže pri vyjednávaní o novej zmluve vypýtať oveľa viac, ako je jeho aktuálnych 875-tisíc dolárov.

Autor: han, foto nhl.com, TASR