VIDEO: Páni pozor, teraz sa bijeme my. Hokejistky sa mastili po vzore NHL

BRATISLAVA - A že ženský hokej je bezkontaktný! Z tohto omylu nás vyviedli hráčky poľskej a dánskej reprezentácie do 18 rokov na MS I. divízie skupiny B. Po záverečnej siréne sa do seba pustili ako zmyslov zbavené a tĺkli sa hlava-nehlava.

To, čo sa udialo po medzištátnom stretnutí Poľska s Dánskom, nečakal ani ten najväčší vyznávač pästných súbojov v hokeji. Domáce hráčky len ťažko znášali prehru 0:2 so Severankami a dali im to aj pocítiť na vlastnej koži. Pri hromadnej bitke totiž použili päste a svojim súperkám naložili. Keď nie v góloch, aspoň päsťami.

VIDEO: Vodné pólo s hokejkou a pukom: Takýto hokej ste ešte nevideli

Duel skupiny B v Katoviciach, kde prebieha turnaj svetového šampionátu do 18 rokov zaradený do I. divízie, mal nechutnú dohru. Kým Dánky si nenechali brnkať po nose, Poľky to prehnali ešte viac. Až štyri sa pustili do dvoch protihráčok.

„Dievčatá odohrali svoj najlepší zápas za poslednú dobu a málo chýbalo, aby sme favoritky prekvapili, no nestalo sa. Na ľade sa potom dostavili emócie,“ opísal bitku pre www.fakt.pl kouč Poľska Gregory Klich.

Autor: han, foto Youtube Prin Screen
Galéria (1)