Tagy
+ Slovensko
Tipujte s Fortunou

POPRAD - Medailový sen mladých Slovákov sa rozplynul. Veľká túžba po cennom kove z domáceho šampionátu zostane nenaplnená. Slovenskí hokejisti do 18 rokov sa s majstrovstvami sveta rozlúčili štvrťfinálovou prehrou s Ruskom. Inkasovanému gólu v závere predĺženia predchádzal nešťastný moment.

Slováci boli favoritovi vyrovnaným súperom. Vývoj zápasu otočili z 0:1 na 2:1 a aj po ruskom vyrovnaní mali víťazstvo na dosah, no gól Ivana v 57. minúte rozhodcovia neuznali. Duel tak dospel do predĺženia, ktoré prinieslo strhujúce momenty na obidvoch stranách. Ten rozhodujúci prišiel v samom závere.

Svetový výkon mladých Slovákov a veľké uznanie ruského kata: Zahmlievalo sa mi pred očami

Ruský útočník Kotlygin sa predral popri mantineli okolo Adama Žiaka, ktorému vyrazil z rúk hokejku a následne za bránkou "zbúral" aj Dema. Odrazený puk si zobral kanonier Slepec, vykorčuľoval spoza bránky, kde ho nestihol pokryť práve rozhodený Žiak, a presnou strelou zmrazil celý popradský štadión.

Aj keď štvrťfinálová porážka je bolestivá, mladí Slováci zanechali na domácom šampionáte výborný dojem. V súbojoch s najlepšími tímami sveta ukázali nielen hokejové srdce a nebojácnosť, ale aj nespornú kvalitu. S Fínskom, Kanadou aj Ruskom im vždy chýbal iba jeden gól. Svojimi výkonmi opäť raz pobláznili hokejové Slovensko. Po prehre s Ruskom si od vypredaného popradského štadióna vypočuli skandovanie: "Pre nás ste majstri!"

"Posledné kolečko po zápase bolo neopísateľné, mal som zimomriavky. Doprial by som to zažiť na ľade každému jednému fanúšikovi, ktorý tu bol. Síce sme nevybojovali medailu, ale odohrali sme kvalitné zápasy. Bol naozaj skvelý pocit hrať na domácich majstrovstvách sveta a ešte pred takýmto publikom," hovoril tesne po stretnutí s vypätými emóciami kapitán slovenského tímu Martin Fehérváry.

Štrvrťfinále si nenechal ujsť ani prezident Slovenskej republiky Andrej Kiska, ktorý prišiel po zápase do šatne, aby sklamaných mladíkov povzbudil a poďakoval im za vzornú reprezentáciu.

Autor: geli, foto TASR