Je tu koniec Shiffrinovej dominancie? Zuzulová v tom má jasno

Z Flachau Jozef Šatara a fotoreportér Michal Smrčok

Fenomenálna americká lyžiarka Mikaela Shiffrinová je víťazného kúzla zbavená. V nočnom slalome žien vo Flachau ju zdolali až tri pretekárky, Švédka Frida Handsdotterová, Nórka Nina Loesethová i Švajčiarka Wendy Holdenerová. Ako zareagovali jej súperky i ona sama?

VIDEO: Zuzulovej v nočnom slalome ušlo pódium, Shiffrinová senzačne našla premožiteľku

Mikaela vyhrala až do pretekov vo Flachau všetky slalomy, v ktorých prišla do cieľa. V Záhrebe vypadla. V ňom zvíťazila práve naša Veronika Velez Zuzulová. „Pre náš šport je len dobré, že vyhral niekto iný,“ myslí si Veronika Velez Zuzulová.

Samotná víťazka slalomu vo Flachau Frida Hansdotterová to vidí takto. „Celkovo je skvelé a vzrušujúce, že v ženskom slalome je sedem veľmi vyrovnaných dievčat. Každá z nich sa môže dostať na bedňu. Každá z nás musí v každých pretekoch tlačiť na maximum, aby videla v cieli zelené číslo,“ povedala Frida Hansdotterová.

VIDEO: Fenoménka bez hviezdnych manierov. Kráľovná svahov Shiffrinová, ako ju nepoznáte

Mikaela po slalome vo Flachau dlho nechápala, čo sa vlastne stalo. Zároveň športovo priznala, že v Rakúsku na tie najlepšie nemala. „Som sklamaná, najmä z môjho prvého kola. Prvá moja jazda bol zlý vtip. Veľmi som chcela a takto to dopadlo. Musím sa z toho všetkého poučiť. Gratulujem Fride k víťazstvu. Podala vynikajúci výkon. Bolo naozaj radosť sledovať jej nebojácne lyžovanie. Tiež gratulujeme Nine Loesethovej a Wendy Holdenerovej. Všetky baby zo špičku sú veľmi rýchle a môže vyhrať, ktorákoľvek z nich,“ dodala Shiffrinová.

Prestať vyhrávať sa však nechystá. "Nezvíťazila som, ale nemyslím si, že je dôvod na paniku. Vo Flachau mi to nevyšlo. Tretie miesto však neznamená, že som sa dostala mimo súťažnej dráhy," dodala

Autor: Šport24.sk