Velez Zuzulová o konci kariéry: Tohtoročný šampionát bude pre mňa posledný

Z Flachau Jozef Šatara a fotoreportér Michal Smrčok

Naša jednotka v zjazdovom lyžovaní Veronika Velez Zuzulová (32) sa už počas sezóny neraz dala počuť, že rozmýšľa nad rodinou. No o konci kariéry zatiaľ nehovorila. Po Flachau však naznačila, ako to s pokračovaním jej parádnej kariéry bude.

VIDEO: Vlhovej smolný koniec skvelej jazdy, Zuzulovej ušlo pódium. Shiffrinová senzačne porazená

O tom, že Veronika skončí možno už po tejto sezóne, sa v kuloároch hovorí čoraz hlasnejšie. Čo je na tom pravdy sme sa jej opýtali po utorňajšom slalome v rakúskom Flachau, kde obsadila 5. miesto.

„Myslím si, že to nie je otázka na teraz. Aj keď by som bola rozhodnutá, že končím, určite vám to nepoviem. Tohtoročné Majstrovstvá sveta však budú pre mňa posledné,“ povedala v cieli slalomu vo Flachau Veronika Velez Zuzulová. Lyžiarske MS sa konajú každé dva roky.

Zuzulová prišla do cieľa vo Flachau totálne zničená: Som rada, že vôbec žijem

Pod Veronikin výkon sa podpísala choroba. „Choroba ma položila. Bolo to naozaj veľmi náročné. Už keď som išla na rozjazdenie, mala som pocit, ako keby som išla dvojminútový slalom. Som hotová, mám za sebou strašnú sériu slalomov. V Záhrebe to len začínalo. Už bolo len horšie. Som z toho unavená. Dusilo ma na konci. Necítim sa dobre. Chvalabohu je to za mnou. Dnes som bola naozaj rada, že vôbec žijem,“ dodala zničená Velez - Zuzulová. Nuž, všetci veríme, že sa čím skôr dá do poriadku.

Autor: Šport24.sk