VIDEO, ktoré sa dá sledovať dookola: Hrdina Falat to natrel favoritovi aj českému komentátorovi

ST. MORITZ – Radosť zo slovenského striebra na majstrovstvách sveta v lyžovaní v tímovej súťaži len tak ľahko nevyprchá. Spomínať budeme aj na jazdu, ktorú predviedol nenápadný hrdina Matej Falat už v osemfinále proti Nemcom.

V ňom sa stretol s 32-ročným Felixom Neureutherom, ktorý má neporovnateľne viac skúseností aj úspechov (napr. zlato z MS v roku 2005, pozn. red.) ako 24-ročný Falat. Papierové predpoklady teda jednoznačne hovorili v prospech Nemca, nie vždy sa však predpoklady rovnajú skutočnosti na trati.

Bláznivý príbeh z nášho tímu. Zuzulová našla nenápadného hrdinu: Tichá voda brehy myje

Zistil to aj komentátor z Českej televízie, ktorá vysielala priamy prenos zo súťaže tímov. „Jedine fatálna chyba by mohla Neureutherovi skomplikovať víťazstvo Nemcov, pretože Falat je jednoznačne outsiderom tejto jazdy,“ hovoril pred jazdou a v jej úvode komentátor.

Po dobrom Falatovom úvode a ďalších a ďalších bránkach, v ktorých Slovák držal krok s obrovským favoritom a jazdil presne po jeho boku, sa situácia obrátila. Keď Falat prešiel cieľovou čiarou ako prvý, nebol v šoku len Neureuther, ale aj komentátori z ČT, ktorí nevychádzali z údivu.

FOTO: Organizátori vyrobili trapas na úkor Slovákov. Naši lyžiari si to nezaslúžili

„To je prekvapenie! Slovensko postupuje. Felix Neureuther teraz pozerá a nevie, čo sa deje. Rovnako ako pred dvomi rokmi, keď Nemci vypadli v 1. kole s Kanadou, teraz Neureuther nezvládol rozhodujúci súboj s o generáciu mladším pretekárom,“ komentovali Česi situáciu po postupe Slovenska do štvrťfinále.

Porazil Felixa Neureuthera a ukázal, že nepatrí medzi lyžiarskych „exotov“ ako si mnohí myslia,“ povedal o Falatovom výkone Adam Žampa, ktorého nečakane nahradil, pridala sa aj Velez-Zuzulová:Matej ma veľmi prekvapil. U neho platí, tichá voda brehy myje.“

Falat však status hviezdy odmieta a drží sa pri zemi.Moje výkony by som však nepreceňoval. Mal som výhodu, pretože nikto nič od mňa nečakal a v paralelnom slalome, ktorý trvá dvadsať sekúnd majú šancu aj tí horší, ako ja.“

Autor: po, foto Michal Smrčok