Vlhovú ženie v St. Moritzi vpred celá rodina: Naša Peťa je veľká bojovníčka!

Zo St. Moritz Jozef Šatara a Michal Smrčok

Petra Vlhová posúva svoje hranice každý deň ďalej. Inak tomu nebolo ani v štvrtkovom obrovskom slalome žien na MS v St. Moritzi. Oproti prechádzajúcemu šampionátu, kde skončila rodáčka z Liptovského Mikuláša Petra Vlhová na 30. mieste urobila obrovský skok. Vo Švajčiarsku atakovala najlepšie, keď skončila na skvelom 8. mieste.

Tajomstvo Vlhovej úspechu: Aj hokejisti sa čudujú, čo dokáže, prezradil jej kondičný tréner

Preteky, tak ako býva zvykom, sledovala priamo v dejisku celá rodina Vlhovcov. Brat Boris všetko riadil zo štartu po boku trénera Livia Magoniho a ostatní fandili o dušu v cieli.

A robili to výborne, pretože naša reprezentantka opäť prekonávala svoje hranice. Oproti predchádzajúcemu šampionátu urobila obrovský skok. Dopredu sa posunula o 22. miest. Mamina Petry Vlhovej Zuzka v cieli spontánne vykríkla. „Moja Peťa je veľká bojovníčka!“

Naša mladá talentovaná reprezentantka svoj progres zhodnotila takto. „Ja som veľmi spokojná, pretože som podala veľmi dobrý výkon. Viem však, kde mám ešte rezervy a kde sa môžem zlepšiť. Na druhej strane, čo viac si môžem priať, ako byť v top desať. Veď kto by to bol povedal pred sezónou?“ tešila sa v cieli Petra Vlhová, ktorá svoje šance v obrovskom slalome zhodnotila s veľkou pokorou.

Vlhová urobila v obráku obrovský skok, úspech zobrala s pokorou: Viem presne, kde pridať

„Treba na na rovinu povedať, že v obrovskom slalome nemám ešte na prvú trojku. Potrebujem ešte čas, popracovať na tom, aby som sa na ňu dotiahla. Pódium je síce veľmi blízko, ale zároveň veľmi ďaleko,“ doplnila Petra, ktorá na záver nezabudla na tých, ktorí pri nej stoja, či sa už darí alebo nie. „Ja som šťastná, keď je šťastný môj tréner i celý môj tím. Ich zásluhou som tam, kde som,“ dodala Petra, ktorú v sobotu s Veronikou Velez-Zuzulovou čaká slalom, v ktorom už bude mať medailové ambície.

Autor: Šport24.sk