Kližan ťahá sériu prehier. Legenda má jednoduchý recept: Prestaň fňukať a makaj!

Tagy
+ tenis muži
Tipujte s Fortunou

BRATISLAVA - Martin Kližan (28) naposledy rozvíril tenisovú hladinu útočnými vyjadreniami na adresu Slovenského tenisového zväzu, na kurtoch však v uplynulých mesiacoch veľa vody nenamútil. Ťahá totiž deväťzápasovú šnúru prehier. Legendárny Jan Kodeš (70) je presvedčený, že jeho vystupovanie a výsledky úzko súvisia.

Kližan v noci na utorok podľahol v Sydney Andrejovi Kuznecovovi. Za stavu 6:2, 1:6, 0:3 mu zápas vzdal. Ťahá tak sériu deviatich prehier, naposledy sa radoval z víťazstva ešte 28. júla na challengerovom turnaji v Prahe.

Do tenisovej kauzy sa zapájajú ďalší hráči. Pre Kližana má odkaz aj bývalá svetová desiatka

V decembri pobúril časť nielen tenisovej verejnosti, keď v statuse na Facebooku zaútočil na predstaviteľov STZ. Neskôr na sociálnej sieti ešte dlho a aktívne diskutoval. „Kližan by sa mal sústrediť v prvom rade na seba a neriešiť stále okolie. Pred pár rokmi som bol presvedčený, že sa dostane do top 10. Je ľavák, čo je obrovská výhoda, má všetky potrebné údery a šikovnú ruku. Zrejme ho brzdí psychika,“ zamyslel sa Jan Kodeš, keď sme ho požiadali o názor na našu mužskú jednotku.

Rodáka z Petržalky prirovnal k talentovanému, no kontroverznému Austrálčanovi Nickovi Kyrgiosovi, ktorý už dostal aj exemplárne pokuty od ATP. Podľa Kodeša to tak bolo pár rokmi aj u súčasnej svetovej jednotky Andyho Murrayho. „Videl som ho hrať v roku 2010 na Roland Garros proti Tomášovi Berdychovi. Dostal výprask 4:6, 5:7, 3:6. Murray sa celý zápas rozčuľoval a vôbec sa nevenoval hre. Niežeby to odchodil, no neustále sa sťažoval,“ vytiahol spomienku.

Nechutná tenisová vojna pokračuje. Kližan sa vysmial Kučerovi: Ty potkan!

Tvrdí, že na Britovej premene má obrovskú zásluhu tréner Ivan Lendl. „Neopravil mu forhend alebo bekhend. Spravil z neho bojovníka, akým bol on sám. Spravil z neho chlapa,“ zdôraznila česká legenda. „Aj Novak Djokovič je chlap. Celý štadión na neho bučí, on sa pobúcha po hrudi a ukáže – ja som ten hrdý Srb,“ pokračoval.

Kodešov recept pre Kližana je zdanlivo jednoduchý. „Nenariekať, zatnúť zuby a makať. A úspech sa dostaví.“

Autor: tt, foto Michal Smrčok, archív
Galéria (2)