Česká biatlonová kráľovná vyzerá dokonale aj na svahu: Jej tajomstvo krásy je jednoduché

PRAHA - Česká biatlonistka Gabriela Koukalová (27) valcuje svoje súperky ako dobre premazaný stroj. Svoje sokyne prevyšuje na snehových tratiach, kde vypadá rovnako úžasne, ako mimo nich. Ako to robí, že vyzerá stále rovnako sexi? Prezradila svoj elixír krásy.

Českej biatlonistke Koukalovej závidia súperky okrem športovej formy aj niečo iné. Všetkých zaujíma, ako je možné, že momentálne vedúca žena Svetového pohára vyzerá počas pretekov rovnako dobre ako mimo nich. Gabriela prezradila svoje tajomstvo, ktoré spočíva v kozmetike. „Keď idem kamkoľvek nenalíčená, tak sa necítim dobre. Niekto ma za to odsudzuje, ale mne to nevadí. Záleží mi na tom, ako vyzerám,“ povedala česká biatlonová hviezda.

Okrem mejkapu, ktorý skrášľuje jej pleť, sa môže česká hviezda pochváliť sexi vypracovanou postavou. Nejeden fanúšik si musí pred televíznymi obrazovkami počas pretekov povzdychnúť. Ako je to však s jej rituálom pred pretekmi? Je to iba o líčení? „Trvá to tak 15 až 20 minút. Dostanem sa vďaka tomu do pohody. Pred pretekmi totiž bývam nervózna, ale akonáhle vyštartujem, tak zo mňa všetko spadne. A pomáha mi v tom aj to, že mám na sebe náušnice a make-up,“ prezradila Koukalová.

Nie je to náhoda, že Gabika toľko dbá na svoju vizáž. Je k tomu vedená už odmalička a bez líčenia si snáď ani nevie predstaviť deň. "Rodičia ma viedli k tomu, že pre ženu je dôležité vyzerať pekne, aj keď ide s odpadkovým košom," skonštatovala s úsmevom.

Držiteľka dvoch strieborných medailí zo zimných olympijských hier sa priznala, že sleduje aj svoje súperky. Nechce zaostať za konkurenciou? „Začala som súperky nenápadne sledovať. A tých, ktoré sa líčia, je čím ďalej, tým viac. Akoby dievčatá o seba začínali viac dbať,“ dodala líderka svetového pohára žien.

Autor: lum, foto SITA, Reuters