Snoubordistka Medlová opäť na stupni víťazov: Ruská zima mi dala zabrať

BRATISLAVA - Počas víkendu na Svetovom pohári v Moskve skončila slovenská snouborditka Klaudia Medlová (23) na 3. mieste v disciplíne Big Air. Na dva dni si odskočila zregenerovať domov na Slovensko a najbližšie sa predstaví na podujatí v Švajčiarsku. Pre Šport24.sk prezradila viac o svojich plánoch do záveru predolympijskej sezóny.

Medlovej paráda v Moskve: Po skvelej jazde vybojovala bronz

Tretie miesto v Moskve môžete hodnotiť ako vydarený vstup do nového roka 2017?

- Ťažké podmienky, teplota mínus 40 hovorí za všetko. Pre mňa to bol v prvom rade boj. Čo sa týka trikov, mohlo to byť lepšie. Lepší pocit som mala z 3. miesta v americkom Copper Mountain.

Pravá ruská zima vám dala poriadne zabrať?

- Každému, nielen mne. Veľmi som sa tešila domov, nech som už preč z tej zimy. Bola to moja prvá návšteva Moskvy, no na druhej strane som zatiaľ videla najkrajšie centrum mesta.

Opäť sa vám dostalo veľkej pocty, keďže sa koncom januára predstavíte v americkom Aspene na populárnych X Games. Máte veľké očakávania?

- Ani Boh nevie, aké majú kritéria, aby ste mali istú pozvánku. Minulý rok som bola v role náhradníčky, napokon som súťažila. Teraz som nasadená na slopestyle a Big Air, ktorý bude mať tento rok medzi ženami premiéru. Bodaj by sa mi tam darilo, v našom svete je to niečo ako olympiáda.

Máte 23 rokov, dosahujete kvalitné výsledky. Dajú sa vo vašom športe zarobiť poriadne peniaze?

- Vo svete snoubordingu už mám nejaké meno a za posledný rok aj dosť veľké. Moja menšia nevýhoda je, že pochádzam z malej krajiny, tak sa mi veľkí sponzori zháňajú ťažšie.

Na vedenie nášho lyžovania sa to sype: Známy spevák poslal ďalší štipľavý odkaz

Spomínate zväz, na Slovensku sa rozoberáte kauza našich najlepších lyžiarok so Slovenskou lyžiarskou asociáciou, ktorá zastrešuje aj vaše odvetvie. Viete k tomu zaujať stanovisko?

- Nechcem o tejto kauze veľmi hovoriť. Avšak sledujem vyjadrenia v médiach a niekedy si doma aj ponadávam, že sa už k tomu vyjadrujú ľudia, ktorí ani nevedia, čo je za tým.

Máte pocit, že záujem detí a mládeže o snowboarding je minimálny?

- Nastupujúca generácia chýba aj v snowboardingu, nie je to len problém lyžovania. Treba si však uvedomiť, že tie deti nemá kto podporiť. Ak nie ste z dobrej rodiny a nemáte financie, tak práve zväz by mal zastrešiť výchovu talentov. Ak by som mala dostatok financií od sponzorov, tak pokojne tie „smeti“ dám na ich rozvoj a nie všetko si nechám pre seba.

Rovnako aj záujem o Klaudiu Medlovú je u nás na bode mrazu?

Doma to nevnímam, skôr vo svete je o mňa ako snoubordistku väčší záujem. U nás je populárne lyžovania a asi to tak aj ostane.

Nemrzí vás to?

Asi s tým nič nenarobím, nejako sa nad tým nepozastavujem.

Máte čas sledovať výkony Veroniky Velez Zuzulovej či Petry Vlhovej?

Samozrejme, s Peťou som absolvovala toto leto časť kondičnej prípravy. Každé preteky sa snažím sledovať, babám fandím a robia výborné meno Slovensku. Ich výkony sú fantastické.

Autor: Juraj Vnuk, foto Facebook